Juniorka HFK málem porazila favorizované Jemnicko

Třebíč – Bezbrankovou remízu i přestřelku přinesly dva přípravné zápasy fotbalových týmů z I. A třídy. Vladislav se rozešla smírně se zastávkou a juniorka HFK Třebíč sehrála pohledný duel s Jemnickem, které výsledek otáčelo až v samotném závěru.

22.2.2016

Bezbrankovou remízou skončil druhý přípravný zápas Vladislavi (ve žlutém), která se utkala se Zastávkou. Foto: Deník/ Jiří Oborný

TŘEBÍČ B – JEMNICKO 3:4
V zápase dvou rozdílných poločasů byli na domácí umělé trávě o něco fotbalovější mladíci HFK Třebíč. Jemnicko sice mělo zpočátku mírný tlak, ale do šancí se dostávali zejména hostitelé, které poslal do vedení Dočekal. Ještě do přestávky zvýšil Novotný a další brankové příležitosti třebíčské juniorky zůstaly nevyžity.

„Byli jsme proti kvalitnímu soupeři v prvním poločase lepší a mohli vést vyšším rozdílem, ale Dočekal, Kovář a Novotný své šance neproměnili," má jasno třebíčský trenér Pavel Němec.

Po změně stran začal přebírat otěže zápasu účastník krajského přeboru. Hosté také srovnali, a i když svým druhým gólem v zápase vrátil Třebíči vedení Dočekal, nakonec zvítězili po závěrečném obratu hosté. „Ve druhé půli jsme trošku ztráceli v soubojích, kazili přihrávky a soupeř toho začal využívat," hodnotí domácí kouč.
Góly Třebíče: Dočekal 2, Novotný. Poločas: 2:0. Třebíč B: Macháček (46. Procházka) – Oberreiter, Mašek, Houser, Karásek – Hošek, M. Chalupa, Kovář – Zsihovics – Novotný, Dočekal. Střídal: Lorenc.

VLADISLAV – ZASTÁVKA 0:0
Svěřenci Lubomíra Venhody ani do druhého přípravného utkání nenastoupili v optimálním složení, což bylo na hře v konfrontaci týmů I. A třídy Vysočiny a jižní Moravy znát.

„Někteří hráči nastoupili na jiných postech a byla tam řada nepřesností," hlásí vladislavský lodivod Lubomír Venhoda. Nepříliš pohledné utkání na šance bohaté nebylo, a tak se hrstka diváků gólu nedočkala. „Utkání splnilo jen účel," shrnul šéf vladislavské lavičky.
Vladislav: Otruba ml. – Hošek, Otruba st., Prokop, Paločko – L. Venhoda – Pavlík, Orálek, Krátký, Vyletěl – Macek.

22.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nové Syrovice (v bílém) oplatily juniorce HFK Třebíč osmigólový debakl z loňska.
8

Náměšť s Herálcem doplatila na neproměňování šancí

Zápas letošního nováčka I. B třídy ze Starče (v modrém) s loňským z Hartvíkovic rozhodl jediný gól.