Podobně dopadlo proti záložnímu mužstvu Vrchoviny i Jemnicko. Nováčkům se dařilo jen napůl. Dukovany se z Herálce vrací s prázdnou, zato Náměšť smetla Nové Syrovice.

M. BUDĚJOVICE – ŽĎÁR N. S. B 1:3

Na úvodní gól nemuseli diváci dlouho čekat. Již v 6. minutě se podél brankové čáry protáhl Novotný a na přední tyči tečoval míč do sítě Veselý – 1:0. V 18. minutě měl na kopačce druhou branku Stark, ale po centru Veselého trefil jen břevno. Další šance přišly až v závěru poločasu. Nejdříve Kosmák ve slibné příležitosti ztroskotal na hostujícím obránci. Ve 42. minutě špatně rozehrál na půlce trestný kop Švanda, balon se dostal k Filippimu, který si poradil s obránci a bylo vyrovnáno. V nastaveném čase Veselého střela z voleje těsně minula tyč žďárské branky.

Úvod druhé půle patřil hostům. Nejdříve Jelínek zabránil pádem pod nohy ve skórování Fraňkovi. V 52. minutě si Ločárkův roh nešťastně srazil do sítě Novotný - 1:2. O chvíli později musel Jelínek vytáhnout další bravurní zákrok při tutovce Janů. V 61. minutě tečoval těsně před Jelínkem trestný kop Filippi a zvýšil. Poslední šanci Budějovic měl čtvrt hodiny před koncem po Švandově centru Stehlík, ale štěstěna hostitelům nepřála, a tak jeho hlavička skončila podruhé na horní tyči.

Góly: 6. Veselý – 42. a 61. Filippi, 52. vlastní. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Jelínek - Kratochvíl (68. Puchnar), Novotný, J. Benda, Svoboda - Veselý, Pařízek, Švanda, Stark (86. Dušek), P. Benda - Kosmák (71. Stehlík).

JEMNICKO – VRCHOVINA B 0:2

Domácí byli po vzájemném oťukávání půl hodiny lepším týmem, ale neproměnili ani tu nejvyloženější šanci. Hoška s Andělem vychytal nejlepší hráč na hřišti Juran. Tak ve 36. minutě udeřilo na opačné straně. Hosté po propadnutí hráčů Jemnicka při standardní situaci podnikli brejk, který skončil ve vápně faulem Kopečka. Z nařízené penalty pak otevřel skóre Petr Sodomka.

Ve druhé půli namazal Svěrák na půlce soupeři a z následného kontru zvýšil střídající Kyselý. Jemnicko se dál snažilo, ale další dvě loženky Jiřího Kincla a Krejči opět zlikvidoval skvělý Juran. „S blížícím se závěrem to byla křeč. Hosté nám dali lekci z produktivity. Zápas blbec,“ shrnul trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Góly: 36. Petr Sodomka (PK), 63. Kyselý. Rozhodčí: Terber. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (71. Polnický). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, Koutný, Smetana, Svěrák – Rejthar, Nevrkla (55. K. Tesař), P. Tesař, Hošek – Krejča, Anděl.

Rokytnici vyšel návrat do I. B třídy, vítězství vystřílel Vahila

TŘEBÍČ B – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 2:0

Na první změnu skóre se čekalo víc jak půl hodiny. Domácí mladík Macek se po finální přihrávce Pecky na velkém vápně zbavil stoperů a tváří v tvář překonal vyběhnuvšího brankáře Trnku. Třebíč pojistila vedení až ve druhém poločase. V 75. minutě po rychle zahraném protiútoku zužitkoval přihrávku Jana Uličného do prázdné branky zakončující Lorenc. Budišov se díky dobře fungující obraně soupeře ke kloudnému zakončení prakticky nedostal. Hostům navíc další naděje na zdramatizování zápasu vzalo vyloučení Horkého po druhé žluté kartě. Vrcholem beznaděje při zakončení byla 82. minuta, kdy neproměnil pokutový kop Matěj Sedláček.

„Po nepochopitelných problémech s hráči, kteří se na zápas bez omluvy nedostavili, jsme utkání zvládli i s dorostenci. Kluci zahráli velmi dobře a pro některé to byl debut. Pochválit musím Hrbáčka, Macka, Suchnu a po operaci do brány nastoupil Šibůrek. Dobře zahrál celý tým, kvalitního soupeře jsme do ničeho nepustili,“ těšilo třebíčského trenéra Pavla Němce.

Góly: 35. Macek, 75. Lorenc. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (79. Horký). Diváci: 70. Poločas: 1:0. Třebíč B: Šibůrek – Hrbáček, Suchna, Oberreiter, Ježek – R. Bence, Pecka – Trnka (61. Holý), Lorenc (81. V. Bence), J. Uličný – Macek. Budišov-Nárameč: Trnka – T. Nováček, Hrádek, Štveráček, Molnár (87. Klíma) – Dvořák – Horký, M. Sedláček, Votoupal, Obůrka (14. Pažourek) – K. Nováček (59. J. Sedláček).

ŽELETAVA – ŠEBKOVICE 3:1

Domácí se po celý zápas tlačili před bránu soupeře, čehož hosté využívali k protiútokům do otevřené obrany. Nejdříve po rohu přestřelil šebkovickou svatyni Vranka, pak ale Simandl předložil míč Tomáši Vrbkovi a ten poslal Želetavu do vedení. Šebkovice vyrovnaly po Říhově akci zakončené střelou volného Tomáše Kotačky. Ve druhém poločase nastřelil střelec úvodní branky utkání tyč. Duel rozhodla akce stopera Martin Vrbky, který vystihl ve vlastním vápně přihrávku soupeře, vydal se vpřed, dvakrát si vyměnil míč se Simandlem a ten přehodil padajícího gólmana Kubu. Krátce poté Vranka dorazil střelu Tomáše Vrbky.

Góly: 18. T. Vrbka, 74. Simandl, 81. Vranka – 33. T. Kotačka Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Želetava: Tománek – Šrutka, Martin Vrbka, Vladeka, Poledna – V. Čurda (84. Jičínský), M. Čurda (88. Viceník), Vranka, Simandl, Michal Vrbka – T. Vrbka (89. Pavela). Šebkovice: Kuba – Netík, Busta, Říha, Karásek, T. Kotačka (77. Holčapek), Roupec, Přibil, P. Kotačka, Dvořák, Hobza.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – N. SYROVICE 4:0

Domácí se při své obnovené premiéře v soutěži do soupeře od začátku zakousli. Náměšť v prvním poločase měla řadu šancí. Jenže Rubák se Svobodou trefili břevno, Preisner rozezvučel tyč a samostatný nájezd nevyužili Svoboda ani Kučera. Nápor domácích pokračoval i po změně stran a hostitelé se už začali prosazovat. Skóre otevřel v 51. minutě Kučera, který o tři minuty později nepohrdl gólovou nabídkou před odkrytou bránu od útočného parťáka Svobody.

Novým Syrovicím jakoby v deštivém počasí zvlhnul střelecký prach, a tak góly padaly jen na jedné straně. Staronový účastník I. A třídy se prosadil ještě dvakrát. Za zmínku stojí Kučerův hattrick. „Nepanikařili jsme a náš tlak pokračoval i ve druhé půlce, kdy jsme šance začali proměňovat. Kaňkou utkání je zranění brankáře Pokorného, který při odkopu podklouzl na stojné noze a otočil si koleno,“ posteskl si náměšťský kouč Petr Kylíšek.

Góly: 51., 54. a 80. Kučera, 73. Filipský (vlastní). Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 3:2. Diváci: 115. Poločas: 0:0. Náměšť-Vícenice: Pokorný (26. Kováč) – Veselý, Lampíř (74. Martinovský), Rubák, Rous – Jonák (21. Anna), Durajka, Čermák, Preisner – Kučera, Svoboda. N. Syrovice: Novák – Filipský, Toman, Procházka, Janoušek – Růžička, Železný, Lang, Dubský (81. Vlček) – Marek (75. Weidenthaler), M. Sosnar.

HERÁLEC – DUKOVANY 1:0

V herně vyrovnaném utkání se nováček z Dukovan prezentoval velmi sympatickým výkonem, ale do vážnějších příležitostí jej domácí nepouštěli. Naopak, byli to hráči Herálce, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou, jenže s koncovkou byli na štíru. Jediný gólový moment tak diváci viděli ve 35. minutě. Uchytil potáhl míč do vápna, připravil šanci Boháčovi, který hlavou vstřelil jedinou branku zápasu.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Tři šance měl Uchytil, do dalších se dostali Cach s Hamákem, ale opět bez efektu. Mrzet to Herálec mohlo tři minuty před koncem, kdy se Dukovany dostaly do stoprocentní příležitosti. Bednář však byl na místě a zachránil domácím všechny tři body.

Góly: 35. Boháč. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 5:4. Diváci: 230. Poločas: 1:0. Dukovany: Bureš – Škoda (80. Jeřábek), Michalica, Kunc, Sedláček, Koníř, Hron, Černý (46. Pislcajt), J. Fojtášek, Řezáč, Jašek.