Humpolec ostudně selhal s Pacovem

Vysočina - V předposledním podzimním kole se největší překvapení zrodilo v Humpolci. Předposlední Pacov si tam dojel pro tři body a vysokou výhru 5:1. Nečekala se ani výhra Moravských Budějovic nad Ždírcem.

2.11.2009 1

Ilustrační foto - fotbalFoto: Jan Bartoš

OKŘÍŠKY - POLNÁ 4:2

Domácí začali výborně a už v 5. minutě centroval do šestnáctky hostí Jůza, odražený míč se dostal ke Kotrbovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

O deset minut později vystřelil Malý a Rampír změnil směr střely tak, že na to nemohl Skočdopole reagovat. Snížení měl na noze střídající Tlačbaba, ale nastřelil jenom břevno Hostům to vyšlo až v 36. minutě, když vystřelil z 25 metrů Adamec a Jančok na jeho střelu nedosáhl.

Druhý poločas se očekávaný tlak favorita nekonal. Malý zahrával standardní situaci a Skočdopolemu zkomplikovalo situaci slunce tak, že doputoval s míčem až do své sítě. Okříšky hrály svůj nejlepší poločas podzimu, čtvrtý gól přidal Kotrba, který využil chyby polenského beka a jeho malou domů poslal hlavou do sítě. V závěru hezkou střelou z přímého kopu kosmeticky upravil výsledek Kovář.

Góly: 5. a 76. Kotrba, 24. Rampír, 52. Malý - 36. Adamec, 80. Kovář. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:3. Diváci: 220. Poločas: 2:1. Okříšky: Š. Jančok - Večeřa, Zeman, Tekal, O. Jančok, Voda, Rampír (85. Dočkal), Malý, Tůma (88. Jeřábek), Jůza, Kotrba (81. Klíma). Polná: Skočdopole - Tomas, Pártl, Kovář, Adamec (26. Tlačbaba), Kaplan, Frolda, Holas, Matula (55. Holub), Urbánek (65. Takacs), Pražák. Nejlepší hráči: Kotrba, Jůza, Malý.

HARTVÍKOVICE - BYSTŘICE 0:2

Hartvíkovice, které se musely obejít bez čtyř obránců (Heres, Outrata, Záviška a Zedníček), v prvním poločase zvolily defenzivní hru. Ta slavila úspěch, když jedinou šanci Bystřice měl ve 12. minutě hlavičkující Horák, který mířil přesně doprostřed branky. Poté již zahazovali šance pouze domácí. V 19. minutě postupoval z poloviny hřiště zcela sám na brankáře Moczára ovšem v koncovce mířil nad. Po rohu ve 26. minutě měl dorážku na noze Beneš, ale neuspěl. Ve 36. minutě postupoval sám na brankáře Mozol, ovšem Trávníček ho vychytal a stejně dopadl o několik minut později i Beneš.

Rozhodnutí přišlo v 76. minutě, kdy po rohovém kopu zblízka hlavou otevřel skóre Havlík. Hartvíkovičtí poté museli hru otevřít a hosté měli možnost brejků a po jednom z nich v 83. minutě zvýšil Holý. Hartvíkovice se tak opět nedočkaly prvního domácího vítězství.

Góly: 76. Havlík, 83. Holý. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Prokeš - Matějek, Foretník, Kubala (88. Kafka), J. Sýkora - Kopuletý, Hošek, Duša, Mozol - Beneš, Moczár (75. M. Sýkora). Bystřice: Trávníček - Konig, Mitáš, Havlík, Veselý - Zbytovský, Z. Sklenář, Matuška (46. Vícha), Hladík (60. Sklenář) - Horák, Holý (84. Padrtka).

M. BUDĚJOVICE - ŽDÍREC 2:1

Hosté měli v úvodu obrovskou šanci, ale tu skvělým zákrokem zmařil budějovický gólman Klouda. Pak se hráči obou týmu zastřelovali, ale obě obrany s brankáři byly pozorné. Ve druhém poločase domácí soupeře přimáčkli a v 52. minutě po akci Veselého se ke střele dostal Pařízek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Budějovicím vyšla další útočná akce, když se do centru po rohovém kopu z voleje opřel Josef Šplíchal a zvýšil na 2:0. Ždírec se pak snažil z nepříznivým stavem něco udělat. V 70. minutě si domácí obrana Sobotkovu střelu zpoza šestnáctky tečovala za Kloudova záda, to však bylo ze strany hostí vše.

Góly: 52. Pařízek, 68. J. Šplíchal - 70. Sobotka. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda - Michal, Bratrů, J. Šplíchal, Michal Černý (73. Novotný) - Buďa, Škoda, Veselý, Pařízek (80. Marek Černý) - J. Šplíchal, Karásek. Ždírec: Vašíček - Kučera, Klupka, Sobotka, Pleva - Carda, Smejkal, Mareš, Horáček - Hanousek, Dobrovolný. Nejlepší hráči: Klouda, J. Šplíchal - Hanousek.

ST. ŘÍŠE - V. BÍTEŠ 1:0

První poločas jasně ovládli domácí, kteří diktovali tempo hry a byli i nebezpečnější. V dobrých pozicích se zjevili Rygl, Rychtecký, nebo Pazederník, ale skóre se nezměnilo. Až po standardní situaci, kterou zahrál z levé strany Bartoš přímo na hlavu nekompromisního Rychteckého, se Stará Říše ujala vedení. Po změně stran chtěli domácí přidat pojistku, a několikrát k tomu měli blízko, jenže nadějná přečíslení do gólového konce dotáhnout nedokázali.

Gól: 25. Rychtecký. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas 1:0. Stará Říše: Neuman - Hekerle, Popovych, Procházka, Merhaut - Tichánek, Pazderník (78. Hradil), Bartoš, Kratochvíl (82. Kouba) - Rygl (77. Laštovička), Rychtecký. V. Bíteš: Šula - Horký, Burian, Nekuda, Pohl - Pelán, Antoš, Hammer (77. Šimeček), Buchta - Pokorný, Loup. Nejlepší hráči: Rychtecký, Neuman - Burian.

HUMPOLEC - PACOV 1:5

V okresním derby se zrodil hodně překvapivý výsledek, ale je nutné poznamenat, že hosté brali body naprosto zaslouženě. Domácí zklamali na celé čáře, a zejména jejich výkon v defenzívě byl doslova tristní. Ve 41. minutě ztratil Nermut míč, Černík ve vápně fauloval Váňu a Vejsada zajistil Pacovu poločasové vedení. To sice rychle smazal Staněk a Humpolec se dostal do chvilkového tlaku, ale pak hosty vysadil na koně dvěma góly střídající Přibyl.

Domácí už se z šoku neprobrali, po další chybě obrany skóroval Váňa a výsledek podtrhl tečí Hrobského střely Vejsada.

Góly: 46. Staněk - 41. (PK) a 78. Vejsada, 58. a 60. Přibyl, 72. Váňa. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Humpolec: Kříž - Honzárek (66. Štecher), Pecha (60. Hlaváč), Černík, Nermut - Kameš, Jeřábek, Hes, Kopic - Staněk (66. Beránek), Holoubek. Pacov: Basík (46. Jíša) - Vejsada, Praveček, Zíka, M. Kerouš - Váňa, Pivovarník, Hrobský (85. Gavrecký), Vlach (51. Přibyl), Kokeš - Kubů. Nejlepší hráči: Vejsada, Přibyl, Praveček.

HERÁLEC - HAVLÍČKŮV BROD 2:2

První poločas derby zápasu ovlivnila situace v páté minutě, kdy hosté dostali možnost zahrávat pokutový kop. Michal Mareš se nemýlil a poslal hosty do vedení. Vzápětí nastřelili hosté pouze břevno. Jinak se hrál pohledný fotbal, kdy jedna akce střídala druhou. V druhém poločase se Herálečtí zlepšili a Paclík přesnou střelou vyrovnal.

V 65. minutě se do vedení dostali opět hosté, když se Slanař trefil z přímého kopu. Domácí chtěli vyrovnat, ale nedovedli překonat výtečného gólmana Rezničenka. Až v 89. minutě vyrovnal z penalty Hrala.

Góly: 57. Paclík, 89. Hrala (PK) - 5. Mareš (PK), 65. Slanař. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 5:2. Diváci: 180. Poločas: 0:1. Herálec: Koubek - Ganobjak, Kuchta, J. Stojan (79. Bína), Paclík - Hrala, Filipský, Král, Mašek - Pátek (39. V. Vašák), L. Stojan (89. P. Vašák). Havlíčkův Brod: Rezničenko - Bláha, Háněl, Novotný, Machala - Turek, Slanař, Hejkal (75. Halamka), Mareš - Adam, Provazník (88. Polívka). Nejlepší hráči: Paclík - Rezničenko, Mareš.

VRCHOVINA - JAROMĚŘICE 7:2

Zprvu to na nějaké trápení nevypadalo. Hned na začátku vysunul Skalník Šustáčka a ten křížnou střelou otevřel skóre. Jenomže hostům se podařilo vyrovnat, když se do otevřené obrany dostal Karásek. Na to dokázala Vrchovina znovu odpovědět vedoucím gólem. Skalník tentokrát našel Zedníčka a ten levačkou k tyči nedal Piskovi šanci.

Na konci poločasu mohl vedení zvýšit Michal, ovšem Pisk ho bravurně vychytal, založil protiútok, který skončil faulem, a z následného přímého kopu Pokorný znovu vyrovnal. To, že hlasivky trenéra Zemana o poločase na hráče Vrchoviny pravidelně platí, potvrdil hned po přestávce Michal, který ukázkově uvolnil Zedníčka a ten poslal domácí opět do vedení a odstartoval nevídanou gólovou smršť. Sám se trefil ještě jednou za dvacet minut a pak začal úřadovat mladíček Pohanka, který v rozmezí neuvěřitelných pěti minut zaznamenal čistý hattrick.

Góly: 4. O. Šustáček, 12., 49. a 69. Zedníček, 74., 78. a 79. Pohanka - 10. Karásek, 45. Pokorný. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:1. Diváci: 350. Poločas: 2:2. Vrchovina: Adamec - Laštovička, O. Poul, Smetana, M. Škorpík - O. Šustáček (84. P. Šustáček), Oros (69. Buchta), Michal, K. Skalník - Pohanka (80. Mužátko), Zedníček. Jaroměřice n. R.: Pisk - Mička, Pokorný, T. Brabenec, J. Brabenec (76. Němec) - Paul (90. Nedvědický), Dusík, Vybíral (85. Hambálek), Novotný - Neumann, Karásek. Nejlepší hráči: Michal, Zedníček, Pohanka.

2.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

Začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.