V. BÍTEŠ – HUMPOLEC 5:1

Do zápasu vlétl Humpolec jako z partesu. Po centru ze strany se u vyraženého míče zjevil Maršík a bleskurychle zaskočil domácí. Ve 4. minutě mohlo být hotovo, Pikl ale v sólu přehodil s gólmanem i branku. Vyrovnání rozjel Škorpík, který oslovil Němce, a ten zpoza šestnáctky krásnou střelou zahřál 110 diváků. Humpolec se mohl dostat zpět na koně po půlhodině, kdy Šula vyběhl až k lajně, balon doputoval k Jeřábkovi, jenž trestuhodně minul prázdnou branku. A tak přišel trest. Po sérii narážeček se před vápnem zjevil Pokorný a elegantně přeloboval Kříže. Humpolec chtěl po přestávce s výsledkem něco udělat, jenže v 55. minutě inkasoval po Němcově akci s Kubcem – 3:1. Od té doby už Bíteš kontrolovala průběh hry. V závěru ještě zvýšil dorážející Kopáček po slabé střele Matouška. Demolici zakončil Ivančík po pasu Kubce.

Góly: 21. L. Němec, 35. Pokorný, 55. Kubec, 82. Kopáček, 90. Ivančík – 1. Maršík. Rozhodčí: Müller. ŽK: 2:3. Diváci: 110. Poločas: 2:1. V. Bíteš: Šula – Kopáček, Kerber, Pöhl, Horký – Škorpík (81. Ivančík), T. Pelán, Valsa, Kubec – Pokorný (87. Rozum), Němec (73. Matoušek). Humpolec: Kříž – Kopic, Pecha, Procházka, Alenka – Paťha, Jeřábek, Prokop (60. Nermut), Maršík – Dalík (60. Kříženecký), Pikl. Nejlepší hráči: Šula, Pokorný, Kubec.

ŽIROVNICE – TŘEŠŤ 2:1

Vítězství domácích lze označit za šťastné, houževnatý nováček soutěže zanechal v Žirovnici dobrý dojem, po většinu zápasu měl mírnou převahu. Třešť ale už hůře bránila a po čtvrthodině za to pykala. Dost volného prostoru dostal štírek O. Doležal a střelou k tyči překonal Zimolu. Zvýšit mohl Pokorný, na druhé straně se několikrát vyznamenal Trepka. Hosté se přece jen dočkali, deset minut po přestávce si na trestný kop naskočil Kodys a hlavou vyrovnal. Žirovnice potom zvýšila úsilí a vrátila vedení na svou stranu. Hlavička Vilímka po rohovém kopu měla hodnotu tří bodů.

Góly: 16. Ondřej Doležal ml., 72. Vilímek – 56. Kodys. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Žirovnice: Trepka – Grausam, Knotek, Kuš, Svoboda – Rozporka, T. Houška, Vodáček (80. Rušil), Vilímek – Pokorný (88. P. Houška), Ondřej Doležal ml. (90. Veith). Třešť: Zimola – Pěnička, Kodys, Procházka, Tausch – Kozojed (83. Petráš), Trnka, Sedláček (83. Lacina), Mareš – Chalupský, Gutwald. Nejlepší hráči: Kuš, Vilímek – Kodys.

OKŘÍŠKY – ŽDÍREC N. D. 0:0

První šanci měl domácí Dubský, ale jeho pokus skončil těsně vedle. Poté se hrálo uprostřed hřiště bez brankových příležitostí. Hosté se dostali k ohrožení branky až ve 40. minutě, když Novotného střelu vytáhl Fiala na roh. Po následné standardce byl již Fiala překonán, ale Zdeněk Ryšavý odhlavičkoval míč do bezpečí. Druhý poločas začal lépe Ždírec a Fiala se musel vytáhnout proti dvěma trestným kopům. Poté se hra začala kouskovat množstvím osobních soubojů.

Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:1. Diváci: 180. Okříšky: Fiala – Tekal (36. Z. Ryšavý), Dubský, Dočekal, Dočkal, Brabenec, Rampír, Jůza, Ustohal, Linhart (71. Řezáč), Bastl (85. R. Ryšavý). Ždírec: Pometlo – M. Plíšek ml., Fikar (76. Pátek), Votava, Štukhejl, Kysilko, Mrázek, Kolouch, Klimeš (85. Malínský), Smejkal, Novotný. Nejlepší hráči: Fiala, Jůza – Novotný.

ČÁSLAVICE-S. – M. BUDĚJ. 2:2

Hosté se ujali vedení z první střely na branku, kterou na mokrém terénu vyslal Kyzlink. Domácí se dočkali po Barákově centru, který usměrnil do protipohybu Kloudy hlavou Vybíral. V 62. minutě z trestného kopu zakroutil míč přes zeď Kurtin přesně k tyči – 2:1. Netrvalo dlouho a Rygl zablokoval strelu Stehlíka. Ovšem neodkopl míč, který se vrátil k budějovickéhmu hráči, a ten napodruhé vyrovnal. Hostitelé byli nakonec rádi za remízu, protože v závěru se ocitl na místě penaltového puntíku osamocený Šplíchal a jeho tvrdá střela šla mimo.

Góly: 17. Vybíral, 62. Kurtin – 12. Kyzlink, 66. Stehlík. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 3:4. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Čáslavice-Sádek: Roudenský – Rygl (90. Novák), Zikmund, Chládek, Menčík – Vybíral, Plichta, Čermák, Barák – Pislcajk (80. Kopl), Kurtin (88. Lampíř). M. Budějovice: Klouda – Novotný, Procházka, Busta, Stehlík – Šibor, Kopeček, Kyzlink, Švanda (84. P. Benda) – Dušek, Šplíchal. Nejlepší hráči: Kurtin, Chládek – Kyzlink.

JEMNICKO – SAPELI POLNÁ 3:2

Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a soupeř jim k tomu dopomohl dvěma námazy. Poprvé vypíchl míč při rozehrávce Jemnicka Brnický a vyslal na zteč Padrnose, který z velkého vápna prostřelil Kopečka. Ve 14. minutě po dlouhém výkopu brankáře Koubka předvedla domácí obrana kiks a Slezák měl sám proti Kopečkovi snadnou úlohu. Ve druhé půli se domácí vrátili do zápasu kontaktní brankou Frechky, kterému nacentroval Kříž. Hosté už do otevřené obrany pojistku nepřidali, a tak následovalo vyrovnání střídajícího Jana Kříže, kterému ve strhujícím závěru posadil míč na hlavu bratr František, a bylo rozhodnuto.

Góly: 59. Frechka, 76. a 89. J. Kříž – 6. Padrnos, 14. Slezák. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 5:2. Diváci: 220. Poločas: 0:2. Jemnicko: Kopeček – Čurda, Tobolka, Koutný, Kincl – Křivánek (87. Borkovec), Tesař, Frechka, Michal Máca (62. J. Kříž) – Morkus (81. Marek Máca), F. Kříž. Sapeli Polná: Koubek – Takácz, Reiterman, Rychtecký, Lokvenc – Slezák, Dvořáček, Brnický, Fišer (88. Černý), Barák – Padrnos. Nejlepší hráči: Čurda, Morkus – Padrnos.

HERÁLEC ZR – LUKA N. J. 6:0

Hned ve 4. minutě skóroval Hamák po sklepnutí Jana Ptaszka. Poté se několikrát vytáhl domácí gólman Žďánský. Proti přímému kopu Boháče stál na druhé straně Čermák. Po následném rohu už ale lovil míč ze sítě, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Černý. Po trestném kopu na druhé straně letěla hlavička Navrátila jen těsně vedle. Herálec kontroval hlavičkou Černého rovněž mimo. Další šance obou týmů zůstaly nevyužity.

Po přestávce Herálec zasadil soupeři tvrdý direkt. V rozmezí deseti minut se dvakrát trefil Boháč a bylo po zápase. Pobavil zejména jeho druhý gól, když si „narazil“ balon o gólmana Čermáka. Domácí byli nadále při chuti a z dalšího útoku zamířil do černého Uchytil. Čestný zásah mohl zaznamenat po sérii chyb Hrdlička, následnou penaltu mu však Žďánský zlikvidoval. V 78. minutě se dostal na hřiště Šulc a po chvíli zasadil hostům šestý úder.

Góly: 4. Hamák, 25. Černý, 53. a 63. Boháč, 70. Uchytil, 80. Šulc. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 1:1. Diváci: 400. Poločas: 2:0. Herálec: Žďánský – Uchytil, Cestr, O. Černý, Okurka – Skála, Bureš, Boháč (78. Šulc), Hamák (56. J. Slováček) – Jan Ptaszek (46. Šustáček), Najman. Luka n. J.: Čermák – Lapeš, Bratršovský, Trombelli, Mašek – Hrdlička, Horáček (66. Toman), Kucarov (86. Vařejka), Navrátil – Boháček (68. Flesar), Hintnaus. Nejlepší hráči: Boháč, Žďánský, Bureš.

PŘIBYSLAV – JAROMĚŘICE 2:1

Po pěkné akci se do prázdné branky trefil hostující Kunst. Ve zbylé části první půle se oba celky snažily držet míč na svých kopačkách a kombinací se dostat k zakončení. Akce obou celků však končily na hranici pokutového území. Až v nastaveném čase první půle byl ve vápně faulován Vopršal a nařízenou penaltu proměnil Adamec. V druhé půli už byli domácí lepším celkem a bylo pouze otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit druhou branku. Stalo se tak až v 82. minutě, kdy se podruhé trefil Adamec.

Góly: 45. a 82. Adamec (první z PK) – 26. Kunst. Rozhodčí: Toman – Jahoda, Pojezdný. ŽK: 2:3. ČK: 85. Kunct. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Přibyslav: Uhlíř – Říha, Krčál Radek, Vopršal (89. Klement), Kunc, Rašil, Adamec, Josífek, Pochop, Vykoukal (62. Bárta), Flekal, Krčál Miloš. Jaroměřice: Rousek – D. Karásek, Urbánek, Křivánek, Kopeček, Kunst, Hrobař, Neumann, Novotný, Melán (82. Matoušek), Z. Karásek. Nejlepší hráči: Adamec, Flekal – Kopeček.

CHOTĚBOŘ – SVĚTLÁ N. S. 0:1

Domácí byli v úvodu utkání aktivnější. Z převahy však vytěžili pouze několik standardních situací, jež hosté dokázali ubránit. Poté kvalita fotbalu začala upadat. K vidění byla místo fotbalu spíše nakopávaná, a tak se pouze čekalo, až rozhodčí ukončí zápas. Jenže v 89. minutě se k míči dostal Machala a střelou z 35 metrů překonal Vykoukala.

Góly: 89. Machala. Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (90+5. Hanousek). Diváci:300. Poločas: 0:0. Chotěboř: Vykoukal – Marek Somerauer, Hromádka, Čáp, Filipský – Hanousek, Dvořák, Martin Somerauer, Bělovský (67. Hlaváček) – Kaplan, Odvářka (67. Koutný). Světlá: Janota – Císař, Petřík, Petrů, Dvořák, Vodička, Křikava, Čuřík Pavel, Machala, Štos, V. Čuřík (78. Pirožek). Nejlepší hráči: Hromádka – Janota, Machala.

Příští kolo: Luka n. J. – Jemnicko, Světlá n. S. – Herálec ZR, M. Budějovice – Chotěboř, Třešť – Čáslavice-Sádek, Jaroměřice – Žirovnice, Ždírec n. D. – Přibyslav, Humpolec – Okříšky, Sapeli Polná – V. Bíteš.

1. Herálec ZR 2 2 0 0 9:1 6

2. Přibyslav 2 2 0 0 3:1 6

3. M. Budějovice 2 1 1 0 6:3 4

4. Čáslavice-Sádek 2 1 1 0 4:3 4

5. Ždírec n. D. 2 1 1 0 2:0 4

6. V. Bíteš 2 1 0 1 5:3 3

7. Jaroměřice 2 1 0 1 3:2 3

8. Světlá n. S. 2 1 0 1 2:2 3