Házenkáři Jiskry se postarali o šok, deklasovali Veselí

Humpolec – Překvapení je slabé slovo. Národní házenkáři humpolecké Jiskry po skvostném výkonu v rámci prvního jarního kola II. ligy porazili Veselí nad Moravou.

28.4.2016

Národní házenkáři Humpolce v prvním jarním kole II. ligy nečekaně snadno přehráli silný tým Veselí nad Moravou. Na snímku střílí Aleš Rafaj (vlevo). Foto: Deník/Kamil Vaněk

To na hřišti pod Orlíkem rozhodně nepřipomínalo vysokého favorita a celek z druhé příčky tabulky a nabralo sedmibrankové manko už v prvním poločase.

„Tým musím pochválit za velmi dobrý výkon. Vydželo zdraví hráčům, kteří nastupovali k utkání se sebezapřením a rozstřílel se Pokorný," uvedl k duelu trenér Jiskry Jiří Fiala.

HUMPOLEC – VESELÍ N. M. 20:14
Domácí se hned z prvního útoku dostali do vedení a o krok napřed byli celou první pětiminutovku. Pak ale favorit naprosto ztratil dech, nevěděl si rady s obranou Jiskry a jeho gólové odpovědi byly více než sporadické. Po deseti minutách už byl rozdíl více než zřejmý. Humpolečtí po pěkných kombinačních akcích dál navyšovali skóre, bezradným hostům nepomohlo ani opakované střídání brankářů. Navíc Jihomoravané zcela propadli v útoku, do konce poločasu už skórovali jen jednou. Do kabin se tak šlo za sedmibrankového vedení Jiskry a v tu chvíli už bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Přestávka přinesla částečnou změnu, utkání se vyrovnalo. To ale Humpolci stačilo, zisk cenných bodů jeho házenkáři kontrolovali.

Branky Humpolce: Brož 10, Rafaj 7, Kovář 2, P. Čmok 1. Poločas: 14:7. Humpolec: Barták, F. Čmok – Koumar – Petřík, Morava, Lesina, Herman – Kovář, Rafaj, Brož, P. Čmok, Ehrlich, Jaromír Šidlák.
Ostatní výsledky 12. kola: Opatovice – Ostopovice 24:17, Podhorní Újezd – Dobruška 19:24, MS Brno – Kokory 7:10, Stará Ves – Draken Brno 16:11, Svinov – Osek n. B. 18:12.

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Vysočina /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.