H. BROD – HARTVÍKOVICE 4:0

V úvodních deseti minutách, byli hosté lepší. Nejdříve odmítl tutovku Beneš, potom utekl brodské obraně Horváth a požár uhasil skvělým zásahem Rezničenko. Domácí se dostali ke slovu až v 18. minutě, kdy byl ve vápně faulován Adam a Háněl penaltu bezpečně proměnil - 1:0. Poslední oddíl tabulky však stále držel s favoritem krok, zlobil zejména rychlonohý Horváth.

Ve 34. minutě tleskali diváci parádní kombinační akci Slovanu. Na jejím konci byl Ganobjak, který jako na stříbrném tácu předložil míč kanonýru Provazníkovi již před prázdnou branku - 2:0. Těsně před pauzou chyběl Zedníčkovi krůček k zasunutí míče do brodské sítě. Hned po pauze zlikvidoval skvělý Rezničenko sólo Beneše. Potom se již nadechli domácí k výborné kombinační hře. Ve 53. minutě našel Háněl ideální kolmicí Provazníka na 3:0, vzápětí Slanař zatřásl tyčí. I hosté měli dvakrát blízko gólu, ale konečný výsledek 4:0 podepsal Turek opět po nahrávce Háněla.

Góly: 33. a 53. Provazník, 18. Háněl (PK), 60. Turek. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 2:0. Havlíčkův Brod: Rezničenko – Bláha, Tůma, Novotný, Hübner – Háněl (62. Kunc) Turek, Slanař, Ganobjak – Adam (46. Polívka), Provazník. Hartvíkovice: Trnavský – Heres, Hošek, Zedníček, Duša – Křivánek, Závitka, Beneš, Sýkora – Kubala, Horváth ( 60. Bdžoch). Nejlepší hráči: Rezničenko, Háněl - Trnavský.

HERÁLEC – OKŘÍŠKY 2:2

Již v úvodu utkání zaspala domácí obrana při rohu, když se ze skrumáže úspěšně prosadil Kotrba – 0:1. Pak se hrál fotbal bez větších příležitostí, kromě jedné šance Okříšek ve 23. minutě. Těsně před přestávkou domácí srovnali, když se hlavou po rohovém kopu trefil Kuchta. I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, jenže Valenta přestřelil prázdnou bránu. Vzápětí domácí Hrala vsítil vedoucí gól na 2:1. Skóre na konečných 2:2 upravil opět hostující Kotrba střelou k tyči. Pak se do konce zápasu už nic podstatného nestalo.

Góly: 45. Kuchta, 54. Hrala – 8. a 63. Kotrba. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Herálec: Březina – Ganobjak, J. Stojan, Paclík, Kuchta – Filipský, Hrala, Král, Mašek – Pátek, L. Stojan (38. V. Vašák). Okříšky: Fiala – Jančok, Zeman, Dočkal, Valenta – Kotrba, Malý, Rampír, Jeřábek – Večeřa, Tůma (89. Kos). Nejlepší hráči: Hrala, Mašek – Kotrba.

BYSTŘICE – TŘEBÍČ B 2:2

Zprvu to na překvapení nevypadalo. Radek Sklenář našel prudkým centrem hlavu Havlíčka, který v úvodní minutě otevřel skóre. Kdo očekával, že Bystřice hodně omlazenou juniorku Třebíče smete, mýlil se. Horák svoji velkou šanci na zvýšení skóre nevyužil a na druhé straně se po špatně odvráceném rohu trefil přesně pod břevno Marek Svoboda. Na mladíčkovi v třebíčské bráně Krubovi si pak vylámali zuby Zdeněk Sklenář se Zbytovským. Ještě hůře bylo domácím po půlhodině hry. Florián se vysmýkl ofsajdové pasti, nahrál Davidu Svobodovi, kterého sice Trávníček vytlačil mimo střeleckou pozici, ovšem měl dostatek času přehodit si míč na druhou nohu a prostřelit hradbu těl, která se mezitím vyskládala na brankové čáře.

Druhé dějství začala Bystřice optickým tlakem a Horák spálil další šanci. Na druhé straně dvakrát během minuty vychytal Trávníček dvě čisté gólovky Floriána. Poté Horák stihl ještě spálit další velkou příležitost. Kýžené vyrovnání pak zařídil po samostatné akci povedenou ránou Radek Sklenář.

Góly: 1. Havlíček, 88. R. Sklenář – 11. M. Svoboda, 32. D. Svoboda. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Havlík, Vícha (23. Matuška), Mitáš (76. Hladík) – R. Sklenář, Veselý, Z. Sklenář, Zbytovský – Horák, Havlíček. Třebíč B: Kruba – Š. Svoboda, M. Chalupa, Kolman, Tůma – Kresa (72. Široký), P. Chalupa, D. Svoboda, Malý – M. Svoboda, Florián. Nejlepší hráči: R. Sklenář – Kruba, Florián.

ŽDÍREC – JEMNICKO 1:1

Dekora začala zakřiknutě, více ze hry měli prakticky po celý první poločas hosté, kteří hrozili především z rychlých brejků. Gólový zápis utkání otevřel po půlhodině hry hostující Kříž, který se nejrychleji zorientoval v závaru po standardní situaci a poslal Jemnicko do vedení. Veškerá snaha domácích v prvním poločase končila před vápnem soupeře.

Do druhé půle Ždírec přeskupil řady, v poli si vytvořil mírnou převahu, ale šancí viděli diváci jako šafránu. Srovnat se ždíreckým fotbalistům podařilo v 77. minutě, kdy se do odkryté branky trefil Klupka. Ve zbytku utkání si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat gólovou příležitost.

Góly: 77. Klupka – 32. Kříž. Rozhodčí: Klement. ŽK: 0:3. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Ždírec: Vašíček – Klupka, Šnobl (46. Kučera), Mareš, Kysilko – Čalkovský, Hanousek (86. Málek), Horáček, Sobotka – Smejkal, Novotný (41. Hart). Jemnicko: P. Kincl – Štancl, Koutný, Novák, J. Kincl – Sevelda (88. Štolhof), Krejča (68. Anděl), Grűn – Kříž (90. Kelbler), Morkus. Nejlepší hráči: Kincl, Koutný, Kříž.

JAROMĚŘICE N. R. – PACOV 4:2

Jaroměřice pod vedením nového trenéra zabojovaly během úvodních pětadvaceti minut získaly dvougólový náskok. Zasloužili se o to Neumann s Pospíchalem. Ovšem poté se domácí dopustili dvou hrubých chyb v defenzivě a tím dovolili soupeři vyrovnat. Mimo jiné šlo jediné dvě střely, které mířily na branku hájenou Piskem.

Po změně stran hra byla jednoznačně v režii hostitelů, kteří přidali další dvě branky a dokráčeli si tak k zaslouženému vítězství. Lví podíl na tom měl extřebíčský útočník Emil Pospíchal, který zaznamenal hattrick.

Góly: 21. Neumann, 25., 52. a 73. Pospíchal – 39. Stejskal, 44. Jiřík. Rozhodčí: Jiří Beneš. ŽK: 3:0. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Jaroměřice nad Rokytnou: Pisk – Čermák – Urbánek, J. Brabenec, Musil – Paulm Dusík, Vybíral, Novotný – Pospíchal (89. M. Karásek), Numann (77. Míča). Pacov: Basík – Praveček, Koller, Zíka, Váňa, Stejskal, Gavrecký, Jiřík (63. Kerouš), Kubů, Vlach (67. Kokeš), Přibyl (82. Podolský). Nejlepší hráči: Pospíchal, Novotný – Gavrecký.

V. BÍTEŠ – HUMPOLEC 1:2

Z obou stran se hrál ne příliš pohledný fotbal. Moc tomu nepomohl ani silný vítr. Hosté šli do vedení po standardní situaci. Na zadní tyči si naběhl Pícha, který využil podklouznutí gólmana Pelána. Poté se dlouho nic nedělo, až ve druhé půli se během jediné minuty dvakrát měnilo skóre. Nejprve domácí obraně utekl Zelenka a jeho prudkou přihrávku z bezprostřední blízkosti si Pelán nešťastně srazil do sítě. Bíteš odpověděla vzápětí po rohu, kdy se prosadil důrazem Burian. Domácím se už však vyrovnat nepodařilo.

Góly: 48. Burian – 9. Pícha, 47. Zelenka. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. V. Bíteš: M. Pelán – Kopáček, Burian, T. Pelán, O. Loup – Antoš, Čech, Buchta, Ivančík – T. Loup (46. Kerber), T. Dvořák. Humpolec: Kříž – Honzárek, Hes, Keller (76. Štěpán), Černík – Svoboda, Jeřábek (81. Kameš), Paťha, Kříženecký – Pícha, Zelenka. Nejlepší hráči: Buchta – Černík, Pícha.

STARÁ ŘÍŠE – M. BUDĚJOVICE 3:2

První se z branky radovali hosté, když ve 23. minutě po chybě staroříšské defenzivy nezaváhal Šplíchal. Hned šest minut nato ovšem po samostatném úniku srovnal Štěpnička. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo. Ve druhé polovině zápasu se na gól čekalo do 62. minuty, kdy za hosty po samostatné akci skóroval Černý.

Za šest minut bylo ovšem znovu srovnáno, když se po Ticháčkově přímém kopu prosadil hlavou Rychtecký. V 78. minutě rozhodl o vítězi po přiťuknutí Rygla křižnou střelou k tyčce Bartoš. „Předvedená hra mě moc nepotěšila, ale s výsledkem jsem spokojený,“ uzavřel kouč domácích Luděk Kovačík.

Góly: 29. Štěpnička, 68. Rychtecký, 78. Bartoš - 23. Šplíchal, 62. Černý. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:6. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Stará Říše: Neumann – Brnický, Hekrle, Procházka, Štěpnička (75. Osumanu Musa) – Merhaut, Ticháček, Bartoš, Rychtecký – Sláma, Osumanu Ali (68. Rygl). M. Budějovice: Klouda – Novotný, Černý, Michal, Pařízek – Buďa, Bratrů, L. Šplíchal (81. Veselý), Černý - Škoda, J. Šplíchal.