Hartvíkovice si při své premiéře zastřílely

Třebíčsko – Čtyři přípravné zápasy týmů z nižších krajských soutěží nabídl fotbalový víkend. Juniorka HFK Třebíč nestačila na zkušenější Okříšky. Nové Syrovice přehrály účastníka jihomoravské I. B třídy Jevišovice. Vladislav podlehla v souboji celků I. A tříd Vysočiny a jižní Moravy Zastávce. Hartvíkovice nasázely šest branek Fotbalové škole.

28.2.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Jiří Oborný

TŘEBÍČ B – OKŘÍŠKY 2:4
Domácí mladíci sehráli s favorizovaným soupeřem vyrovnanou partii. Jenže zkušenosti byly na straně Okříšek. „Dělali jsme hrubé chyby v rozehrávce, které zkušenější soupeř trestal a dal tak tři góly. Do zápasu jsme nastoupili se sedmi dorostenci, ale týmu z krajského přeboru jsme ve hře byli vyrovnaným soupeřem," hodnotí třebíčský trenér Pavel Němec mladší.
Góly Třebíče: Doležal, Staněk (PK). Poločas: 1:3. Třebíč: Procházka – J. Uličný (46. Suchna), Oberreiter, Mašek, Valíček – Kovář, Pecka, Lorenc (61. O. Uličný), O. Uličný (46. Renát) – Doležal, Staněk.

N. SYROVICE - JEVIŠOVICE 3:1
Zápas na umělé trávě v Jevišovicích nabídl atraktivní fotbalovou podívanou. „První poločas byl pro oko diváka kvalitnější a zaslouženě jsme ho vyhráli. Byli jsme aktivnější, lépe kombinovali a prosadili se gólově," komentuje novosyrovický kouč Jan Prígl.

Zkraje utkání prošel přes čtyři jevišovické hráče Dvořák, jeho střelu brankář vyrazil jen před M. Sosnara – 1:0. Následně po rohu Dubského zvýšil hlavou D. Růžička. Za zmínku stojí ještě sólo M. Sosnara, který si na pětníku pohrál ve vápně se dvěma soupeři a předložil tutovku Dvořákovi, který trefil pouze bránícího hráče.

Syrovice přidaly ve druhém poločase třetí gól. Míč se svezil po ose T. Lang, O. Sosnar a pohlednou spolupráci zakončil M. Sosnar. „Naše hra už ale nebyla tak nápaditá jako v první půli. Navíc jsme soupeře pustili minimálně do dvou šancí, které naštěstí nevyužil," hodnotí Prígl.
Góly N. Syrovic: 5. a 68. M. Sosnar, 17. D. Růžička. Poločas: 2:1. N. Syrovice: M. Novák - Vítek, Chalupa, Procházka, D. Růžička – J. Lang, T. Lang, Dubský, O. Sosnar – M. Sosnar, Dvořák. Střídal: Weindenthaler.

HARTVÍKOVICE – FŠ TŘEBÍČ 6:1
První poločas patřil na umělém trávníku HFK Třebíč hartívkovickému útočníkovi J. Sýkorovi, který zaznamenal hattrick a ještě neproměnil tři samostatné úniky. „Krom toho byl tváří v tvář gólmanovi ještě dvakrát Horký, dvakrát Martin Kopuletý a dvakrát Hadraba," doplňuje trenér Hartvíkovic Luděk Hadraba.

Po nevyužitých šancích se dočkal čestného úspěchu soupeř. „Branku jsme si víceméně dali sami, kdy došlo k nedorozumění mezi Milanem Sýkorou brankářem. Soupeř nás ohrozil až ve druhé půlce, celkově asi třemi šancemi," komentuje hartvíkovický lodivod, který dodal: „Jsem spokojen jak s výsledkem, tak i s hrou. Jediná škoda, že je teď hodně marodů, kdy mně chybělo šest hráčů."
Góly Hartvíkovic: J. Sýkora 3, R. Hadraba 2, Michal Kopuletý. Poločas: 3:1. Hartvíkovice: Chalupa – J. Melkes, Záviška, M. Sýkora, D. Outulný – Michal Kopuletý, D. Kopuletý, Horký, Martin Kopuletý – R. Hadraba, J. Sýkora (Vlk).

VLADISLAV – ZASTÁVKA 2:5
Vladislav měla v prvním poločase konfrontace I. A tříd na Vysočině a jižní Moravě více ze hry. Jenže z mnoha šancí využila pouze jednu. Po změně stran ovládli umělý trávník v Třebíči fotbalisté Zastávky a převahu vyjádřili také střelecky.
Góly Vladislavi: Svoboda, Linhart. Poločas: 1:0. Vladislav: Otruba – L. Venhoda, O. Venhoda, Prokop, Krátký – Orálek, Hrůza, Chalupa, Vyletěl – Linhart, Svoboda. Střídali: P. Ciprys, Veleba.

28.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zámeký kostel v Brtnici.

Brtnice ožije v červnu poutí i kovadlinami

V loňské sezoně patřily Moravské Budějovice (ve žlutém) do skupiny Střed. Fanoušci tak mohli sledovat atraktivní krajská derby. Od podzimu mají Žihadla opět hrát převážně severomoravskou skupinu.
13

Druhá liga opět mění složení skupin. Žihadla se vrací na východ

Chlapeček z babyboxu se jmenuje Jiří, po krajském hejtmanovi

Vysočina – V pondělí 29. května se v 16.57 otevřela dvířka babyboxu v Havlíčkově Brodě a v místnosti stálé služby novorozeneckého oddělení signalizace oznámila odložené děťátko.

Rokytnice ovládla derby a odskočila Starči

Třebíčsko – Situace se na čele tabulky mění. Vedoucí Rokytnice zvládla sousedské derby 23. kola okresního přeboru v Chlístově a využila zaváhání druhé Starče v Blatnici. Na třetí místo poskočili fotbalisté rezervního mužstva Jemnicka, kteří naplno bodovali ve Studenci.

Hořelo v remízku. Zasahovaly tři jednotky hasičů

Trnava – Nedaleko Trnavy vznikl požár remízku. K události, ke které vyjížděli profesionální hasiči z Třebíče i dobrovolné jednotky z Trnavy a Rudíkova, došlo v pondělí po páté hodině odpoledne.

Garáž 10 motoristů: Tahle parta stavěla fascinující auta, socialismu navzdory

Sedmdesátá léta minulého století československým automobilovým nadšencům příliš nepřála. Nabídka aut byla samozřejmě úzká a když už jste si vybrali, ani samotné pořízení nemuselo být snadné. Našli se ale tací, kteří se s takovou situací odmítli smířit a i v náročných podmínkách si plnili svoje automobilové sny. Takoví byli i nadšenci, kteří stáli za projektem s podivuhodným názvem GIOM.