Generálky nabídly dvě derby

Třebíčsko – Ve znamení konfrontací dvou nižších krajských soutěží se nesly poslední přípravné zápasy před startem fotbalového jara. Átřídní Náměšť si zastřílela ve Studenci. Přibyslavice ve druhém okresním derby remizovaly s Vladislaví.

24.3.2015

Vladislav (u míče) v posledním přípravném zápase před jarní části sezony zavítala na přírodní trávník do Přibyslavic, kde po dobrém výkonu obou týmů remizovala.Foto: Deník/ Jiří Oborný

IE ZNOJMO B – DUKOVANY 4:3
Utkání v Oblekovicích se hrálo ve svižném tempu. K vidění byl ofenzivní fotbal se šancemi na obou stranách. Dukovany poslal do vedení Veselý, ale ještě než uběhla úvodní půlhodina, účastník okresního přeboru na Znojemsku vývoj utkání otočil.

Hosté se dočkali vyrovnání v 66. minutě po vlastním gólu soupeře. Ve druhé půli se hrálo prakticky bez obran. Jihomoravané si nejprve vzali v 74. minutě vedení zpět. Mužstvo od jaderné elektrárny srovnalo Sedláčkem. Znojmo rozhodlo v závěru.
Góly: 10. Veselý, 66. vlastní, 82. Sedláček. Poločas: 2:1. Dukovany: Boreš – Fojtášek, Pelikán, Jílek, Němec – Sedláček, D. Černý (46. Ferus), Koníř, J. Černý – Balík (75. M. Křišťál), Veselý.

PŘIBYSLAVICE – VLADISLAV 1:1
Utkání dvou týmů z Třebíčska hrané na přírodním trávníku nabídlo zajímavou fotbalovou podívanou s brankovými příležitostmi na obou stranách. „V první půlhodině jsme měli pět šancí a mohlo být po zápase. Gól jsme však nedali a pak se hrálo nahoru a dolů. Brankové příležitosti měl i soupeř," komentuje trenér átřídní Vladislavi Lubomír Venhoda.

Poslední duel před jarní sezonou si pochvaloval i jeho protějšek. „Poprvé za celou zimní přípravu jsme byli kompletní, chyběl pouze lehce zraněný Kovář a tomu odpovídal i obraz naší hry. Soustředili jsme se hlavně na rychlý přechod do útoku a organizaci hry," řekl přibyslavický kouč Vít Šimeček.

Jeho svěřence, které na jaře čeká boj o udržení v I. B třídě, poslal do vedení v úvodním dějství Hruška. „Myslím, že zejména v prvním poločase se nám to dařilo velmi dobře a kromě vstřelené branky jsme si vytvořili ještě další tři nebo čtyři vyložené šance včetně neproměněné penalty," popisuje přibyslavický lodivod.

Po změně stran začali mít více ze hry hosté. „Ve druhém poločase se začali více prosazovat hosté a dle mého názoru mohli vyhrát oba soupeři. Šancí na vstřelení rozdílové branky bylo na obou stranách několik," pravil Šimeček.

Jeho tým by měl být na odvetnou část sezony dobře naladěn. „Celkově myslím, že jsme byli velmi dobrému soupeři minimálně vyrovnaným soupeřem a již se všichni těšíme na start mistrovské sezony," svěřil se šéf přibyslavické lavičky.

Vladislavské nejvíce mrzelo neproměňování šancí. „Hrálo se na těžkém terénu a my si na to museli po přechodu z umělky zvyknout. Zápas nebyl špatný, ale ta koncovka mě mrzí," hodnotí vladislavský kormidelník.
Góly: Hruška - Miroslav Řezáč. Poločas: 1:0. Přibyslavice: Kadlec – J. Karafiát, Polovčík, Škrobikowski (Picmaus), Baslík – Matějek (Růžička), Křeček, Palát, Škorpík (I. Samek) – Kolman, Hruška. Vladislav: Otruba ml. – D. Ciprys, O. Venhoda, Otruba st., Pavlík – M. Zeman, Orálek (46. Miroslav Řezáč), Krátký (46. P. Ciprys), Vyletěl (46. Paločko) – Petz, L. Venhoda (65. Macek).

STUDENEC – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 2:7
Další duel týmů ze dvou nižších krajských soutěží hraný na půdě bétřídního Studence nabídl kanonádu favorizované Náměště.

„Byl to dobrý fotbal a proti kvalitnímu soupeři jsme si perfektně zahráli. Škoda jen, že jsme jim nahráli na čtyři góly. Náměšť naše chyby trestala, ale jinak můžeme být s předvedenou hrou spokojení," povídal studenecký kouč Josef Čonka.

„Vytvořili jsme si šancí mnohem víc, ale nedali je. Možnosti měl i soupeř. Myslím si, že utkání splnilo účel pro obě strany a doufám, že jsme na jaro dobře připravení," zhodnotil asistent náměšťského trenéra Jan Klíma.
Góly: Holoubek, Nováček - R. Bednář 2, Kučera 2, Rybníček, Musil, Homola. Poločas: 1:3. Studenec: Pěnčík – Nejedlý, Tretera, P. Strnad, Buršík – Vrba, Rousek, Holoubek, Nováček – K. Mrňa, P. Dufek. Střídali: M. Mrňa, Spielvogel. Náměšť-Vícenice: Soustružník (60. V. Bednář) – Horký (60. Preisner), Heres, Buchta, Rabnušic (60. Anna) – R. Bednář, Loup, Homola, Křivánek (46. Rybníček) – Kučera, Musil.

HROTOVICE – HORNÍ KOUNICE 4:3
Konfrontace I. A třídy Vysočiny s nejnižší krajskou soutěží na jižní Moravě nabídla vyrovnanou partii. Domácí se brzy ujali dvoubrankového vedení, ale Horní Kounice srovnaly krok ještě do přestávky.

Po změně stran už byla hra poznamenaná prostřídáním sestav. Přesto se hosté poprvé v utkání ujali vedení 3:2, ale Hrotovice dokázaly výsledek otočit.

„Bylo to vyrovnané utkání. V prvním poločase se hrál dobrý fotbal, během sedmi minut jsme vedli 2:0, ale pak se hodně střídalo a už to nebylo ono. Soupeř šel ve druhé půlce do vedení, ale nám se podařilo dvěma góly stav zvrátit," hodnotí hrotovický trenér Jan Dobrovolný.
Góly Hrotovic: Furiš, Škoda, Salák, Votava. Poločas: 2:2. Hrotovice: Harant – Nevtípil, Růžička, Z. Holoubek, Čtvrtníček – Hutař, M. Holoubek, Škoda, Horák – Fiala, Furiš. Střídali: Salák, Votava, Kučera, Florián, Novák, Slatinský.

MĚŘÍN – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 1:5
Budišov měl v generálce na půdě jednoho z favoritů I. B třídy a aspiranta na postup o soutěž výš dva rozdílné výkony. První poločas hosté zcela ovládli a převahu vyjádřili střelecky. Po změně stran už tempo hry opadlo a utkání se spíše dohrávalo.

„V první půlce jsme hráli až na pár hluchých míst dobře a dali pět hezkých gólů. Se druhým poločasem už ale spokojen nejsem. Sice jsme prostřídali sestavu, ale hráli opravdu špatně, bez nasazení. Asi už to hráči s vědomím vysokého vedení zabalili. Takto bychom hrát mistráky neměli," má jasno trenér Budišova-Náramče Libor Švec.
Góly Budišova: K. Nováček 2, Horký, Votoupal, Hráček. Poločas: 0:5. Budišov-Nárameč: Kostelecký – Carda, Molnár, Hrádek, Kozuň – Horký, Sedláček, Votoupal, Hort, Hráček – K. Nováček. Střídali: Pažourek, T. Nováček.

24.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly v pátek odpoledne.
15

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Mladíci na úvod rozstříleli Pelhřimov

Třebíč – Napůl úspěšní byli divizní dorostenci HFK Třebíč v derby Vysočiny proti Pelhřimovu. Starší fotbalisté v úvodním utkání nového soutěžního ročníku krajskému rivalovi nakonec podlehli. Mladší dorostenci si naopak otevřeli střelnici a soupeře vyprovodili dvanácti góly.

Na trati ze Znojma do Moravských Budějovic se srazilo auto s vlakem

Znojemsko, Třebíčsko – Smrtí dvou lidí a velmi vážným zraněním dítěte skončila v pátek odpoledne srážka osobního auta a vlaku na přejezdu u Žerůtek. „Minutu před třetí hodinou odpoledne se u stanice Olbramkostel střetl osobní vlak jedoucí z Okříšek do Znojma s osobním autem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Podle prvotních informací zahynuli dva lidé, “ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.