Gebre Selassieho branka na bodový zisk nestačila

Brémy – Český fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie se gólově prosadil v předposledním 33. kole letošního ročníku německé Bundesligy. Ani jeho příspěvek ovšem neodvrátil porážku jeho Werderu Brémy s Hoffenheimem 3:5.

18.5.2017

Theodor Gebre SelassieFoto: čtk

Domácí rozlučka s letošním ročníkem se fotbalistů Brém vůbec nevydařila. Ačkoliv stále ještě bojují o účast v evropských pohárech, vstup do zápasu proti Hoffenheimu, čtvrtému týmu tabulky, který se s Dortmundem přetahuje o přímý postup do milionářské Ligy mistrů, jim vůbec nevyšel. V 11. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 0:2, do poločasové přestávky se hráči z bývalého hanzovního města odebírali dokonce s tříbrankovým mankem.

Krátce po přestávce hosté, jejichž dres obléká jiný český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek, přidali další dva góly a vypadalo to na pořádný debakl Werderu. V 59. minutě vstřelil ale jeho první gól po Kruseho centru hlavou právě odchovanec fotbalového klubu z Velkého Meziříčí a zavelel tím k ofenzivě svého mančaftu. Z následného tlaku se domácí ještě dvakrát prosadili a korigovali tak na přijatelných 3:5.

Českému reprezentantovi se střelecky poměrně daří. V posledních sedmi utkáních se mu z pozice pravého obránce podařilo skórovat hned třikrát. Snad si svoji formu přenese také do národního týmu, který v Norsku čeká 10. června veledůležitý kvalifikační duel o účast na světovém šampionátu v Rusku v příštím roce.

Brémy jinak poměrně úspěšnou sezonu uzavřou sobotním zápasem na stadionu favorizované Borussie Dortmund.

Autor: Tomáš Pohanka

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Lubomír Kressa: Zrození života I, olej, 1972.
8

Lubomír Kressa dostal od osudu jen osmnáct tvůrčích let

Ilustrační snímek

Herních testů přibývá

Noční hasičské závody, argentinské tango či ochutnávka francouzské hudby

Třebíčsko - Další letní víkend na Třebíčsku bude opět plný zajímavých akcí.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.