VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalový trénink s Třebíčským deníkem

Seriál pro mladé hráče a jejich rodiče

30.3.2009
SDÍLEJ:

Obr. 5: Přihrávky z nohy na nohu („horký brambor“)Foto: SK Fotbalová škola Třebíč

V druhém dílu naší nové školy fotbalu pro děti a jejich rodiče zůstaneme u vedení míče a podobných činností, při kterých míč zůstává stále u nohou (v trenérském žargonu jim říkáme manipulace s míčem – pomáhají získat větší cit pro míč).

--------------------------------

Cvičení 3


Horký brambor. Při měkkém pošlapávání na špičkách nohou na místě přihrávky vnitřními stranami opakovaně z jedné nohy na druhou. Žádná noha si nechce nechat míč u sebe, a tak si ho lehkými ťuky přehazují jedna druhé. (viz obr.5) Obměny:
- současně se otáčet vlevo, vpravo
- postupovat vpřed (špičky více od sebe) a vzad (špičky více k sobě)
- co nejvyšší rychlost (frekvenci) přihrávek

Cvičení 4


Posouvání míče nášlapy. Veď míč tak, že se ho dotýkáš rychle po sobě přední částí chodidla střídavě jedné a druhé nohy a vždy ho mírně posuneš vpřed. Nezakláněj se, udržuj tělo vzpřímené nad míčem. Pohybuješ se vlastně poskoky, což je namáhavé. Proto ve cvičení dělej přestávky nebo jej střídej s jinými cvičeními (vedení míče slalomem, obkružování předmětů, lehké ťuky z nohy na nohu).

Obměny:
- při každém dotyku chodidla s míčem stáhni míč trochu k sobě, budeš se tak pohybovat vzad; pamatuj, že za sebou musíš mít volný prostor – dokázal bys současně se občas ohlédnout za sebe?
- zkus se stejným způsobem pohybovat do stran, jde to?
- měň nepravidelně rychlost a směr svého pohybu s míčem

Cvičení 5


Zmijovité vedení míče jednou nohou (obrázek vlevo).
Veď míč vpřed tak, že ho co nejčastěji, jak to budeš stíhat, lehce kopneš vnitřní stranou nohy šikmo vpřed k sobě a hned vnější stranou stejné nohy šikmo vpřed od sebe a hned zase vnitřní stranou atd., bez stoupnutí nohy na zem.
Míč se tak pohybuje po mírně klikaté dráze podobné té, jakou má na hřbetu zmije.
Pozor, nevystrkuj za míčem jen nohu.
Za míčem se musíš pohybovat celým tělem. Měň nohy.

Cvičení 6


Obraty s míčem. Cvičení je podobné obkružování předmětů, ale teď se musíš s míčem otočit na menším prostoru. Veď míč vpřed a každé 2 – 3 m se na 2 – 3 dotyky s míčem
a) vnitřní stranou nohy
b) vnější stranou nohy (už víme z 1. dílu, že s přetáčivým pohybem vnější strany nohy mohou mít začátečníci velké obtíže)
obrať kolem dokola. Začínej obratnější nohou, pak procvičuj druhou nohu a potom je po každém obratu střídej.

SK Fotbalová škola Třebíč

30.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený. 

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení