BOSKOVICE – ŽĎÁR N. S. 3:4

V Boskovicích sníh nemají, a tak se mohlo hrát na přírodní trávě. Začátek Žďáru vůbec nevyšel. Už po dvou minutách prošel mezi hostujícími zadáky Janíček a poslal Boskovice do vedení. Stejný hráč poté zužitkoval i centr ze strany. Jenže o tři minuty později si udělal z domácích zadáků figurky Chmelík a snížil. Žďáru se podařilo vyrovnat těsně před pauzou, když se po centru Bureše hlavou trefil opět Chmelík.

Ve druhém dějství se hostům podařilo výsledek otočit. Střela Malínka se dostala ke Chmelíkovi, ten míč sklepl Karáskovi, který se nemýlil. Čtvrt hodiny před koncem navíc Chmelík završil hattrick, a pojistil tak žďárské vedení. Boskovice už se zmohly jen na snížení.

Góly: 2. a 26. Janíček, 83. Matula – 29. a 44. a 76. Chmelík, 56. Karásek. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Žďár n. S.: Pospíchal – Heide, Suský, Šindelka, Vomela – Malínek, Otoupalík, Mašek (67. Sysel), Bureš (90. Litochleb) – Karásek (75. Filippi), Chmelík.

TŘEBÍČ – VYŠKOV 1:0

Vyškov přijel do Třebíče uhrát nějaké body a tomu také podřídil defenzivní taktiku. Domácí si tak vytvořili herní převahu, které však chybělo brankové zakončení. Třebíč se nemohla proti zkušenému a kvalitnímu soupeři dlouho prosadit, a tak za zmínku stojí pouze akce ze 17. minuty, kdy Smažil z levé strany posunul míč na volného Komínka, který nebezpečně střílel z hranice velkého vápna. Ovšem jeho střelecký pokus stačila hostující obrana zblokovat.

S přibývajícími minutami druhé půle měli více ze hry hostitelé. O výsledku rozhodla 72. minuta, kdy Durajka vyslal na zteč Smažila, který byl po zasekávačce v pokutovém území faulován. Z nařízené penalty se Pacholík nemýlil. Hosté od tohoto okamžiku zvýšili aktivitu, ale na dostřel branky se nedostali.

Gól: 72. Pacholík (PK). Rozhodčí: Gloser. ŽK: 4:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Třebíč: Beer – Vejmelka, Dvořák, Kopeček, Flekal – Baláž (89. Křivánek), Komínek, Pacholík, Smažil – Durda (58. Malev), Durajka (76. Pospíchal).

PELHŘIMOV – OTROKOVICE 0:1

Pelhřimovští začali na umělém trávníku za Kalvárií lépe a už v 6. minutě se dostal do šance Fišer, k zakončení se však po skrumáži ve vápně nedostal. O pět minut později opět Fišer hlavou po rohu zamířil pouze do gólmana hostí. V 18. minutě zmařil gólman hostí pokus Krtka z malého vápna a o chvilku později trefil střílený Vackův centr Krtek hlavou do tyče. Do konce poločasu domácí nabízeli i nadále ofenzivní fotbal, branku se jim však vstřelit nepodařilo.

Po změně stran jen těsně z vápna minul Krtek, pak reflexivně čaroval Moravec, když vyrazil střelu Jurčíka. V 61. minutě se poprvé a naposled měnilo skóre, když domácí nepokryli dobře rohový kop a kapitán Otrokovic Krabáček zamířil hlavou neomylně. Poté se Pelhřimovští dostali do útočné křeče, ze které vyplynula pouze šance Lišky. Ten však z těžké pozice mířil hlavou pouze nad. „Soupeř hrál výborně a potrestal jedinou větší hrubku naší obrany. Pokud nedáme branku, tak nemůžeme prostě vyhrát, to jsou jednoduché počty,“ poznamenal k utkání trenér Pelhřimova Jiří Cerhan.

Gól: 61. Krabáček. Rozhodčí: Vostřejž. ŽK: 1:2. Diváci: 350. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Moravec – Máca (72. Kořínek), Vacek, Kocián, Smrčka – Fišer (66. Pikl), Niederle, Nepovím, Čihák – Krtek, Liška.

V. MEZIŘÍČÍ – KONICE 3:1

Zápas začal se šancemi na obou stranách. Tu první měl domácí Brychta, kterému radost zkazil pohotovým zákrokem Kmecik. Na druhé straně se k přetaženému míči dostal Schön, ale orazítkoval pouze tyč Invaldovy branky. Poté měl dvě šance domácí Kratochvíl, ale jeho sóla hostující brankář zneškodnil. Invadla zase zaměstnal Křeček.

Druhý poločas začalo Velké Meziříčí výborně. Pokorný vysunul Dufka a ten rozjásal Tržiště. Konici se ovšem podařilo brzy vyrovnat. Rajnohův roh zakončil kanonýr Machálek, který tak ukončil 495 minut trvající střeleckou nemohoucnost hostů. Jenomže domácí se nesložili a po Netrdově centru je poslal do vedení opět Dufek. Ten se stal hrdinou utkání, když čtyři minuty před koncem oplatil Netrdovi gólovou nahrávku a domácí tak pojistili těsné vedení. „Dufek s Netrdou podali excelentní výkon. Celý tým zaslouží absolutorium,“ pochvaloval si domácí kouč Milan Volf.

Góly: 47. a 76. Dufek, 86. Netrda – 66. Machálek. Rozhodčí: Drápal. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (77. Němec). Diváci: 200. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: R. Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Brychta, Krejčí – Dufek (88. Novák), Hort (90. Krátký), Pokorný, Němec, Netrda – Kratochvíl (55. Beran).
Ostatní zápasy 11. kola divize D: Šardice – Rousínov 3:0 (2:0), Blansko – Napajedla 4:0 (1:0), Uherský Brod – Slovácko B 1:1 (0:0). Utkání Protivanov – Rosice bylo odloženo na 28. října.
Příští kolo: Rousínov – Blansko, Otrokovice – Vyškov, Rosice – Uherský Brod, Napajedla – Protivanov, Slovácko B – Boskovice, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – TREBÍČ, Konice – Šardice, PELHŘIMOV – VELKÉ MEZIŘÍČÍ.