VELKÉ MEZIŘÍČÍ – TŘEBÍČ 0:3

V prvním jarním derby na Vysočině se vedení ujali hned ve druhé minutě třebíčští fotbalisté, kdy po centru Smažila přišla velká hrubka domácí obrany a úplně osamocený Pospíchal mírnou tečí otevřel skóre – 1:0. Stejný hráč měl za čtvrt hodiny další šanci, ale přeloboval nejen brankáře Invalda, ale i branku. Domácí se k první střele na Beerovu svatyni zmohli až ve 20. minutě, kdy pozornost třebíčského gólmana prověřil Němec. Deset minut před koncem prvního dějství se do šance dostal Loup a o dvě minuty později Němec tvrdou střelou vyprášil Beerovy rukavice.

Po změně stran vstoupila na trávník aktivněji Třebíč. Svůj náskok navýšila v 57. minutě. Domácí zadáci se nechali přehlavičkovat Karáskem. Ten poslal balon na třebíčského snajpra Pospíchala, který nedal Invaldovi šanci – 2:0. O minutu později přišel zřejmě rozhodující moment zápasu. Do úniku se dostal osamocený Dufek, kterého ovšem vychytal výborný Beer, a udržel tak svému mužstvu dvoubrankové vedení, které v 63. minutě po závaru před domácí bránou zvýšil Cupák. V 75. minutě mohl završit hatrick Pospíchal, který tečoval centr Smažila, ale v cestě mu stála tyč.

Branky: 2. a 57. Pospíchal, 63. Cupák. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (64. Průša). Diváci: 520. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí: Invald – Mucha, Klusák (64. Berka), Brychta, Krejčí – Dufek (72. Souček), Průša, Němec, Pokorný, Loup (46. Kratochvíl) – Durda. Třebíč: Beer – Brabenec (74. Křívánek), Dvořák, Cupák, Vejmelka – Durajka, Koníř (68. Václavek), Kopeček, Smažil – Karásek, Pospíchal (82. Řezáč).

RÁJEC-JESTŘEBÍ – ŽĎÁR N. S. 4:4

Na góly bohatý zápas načal individuální akcí Zedníček, který se prokličkoval obranou a poslal hosty do vedení. To ovšem trvalo jen osm minut. Po rohu našel skulinku mezi nohama jednoho ze žďárských obránců Haničinec a vyrovnal. Jenomže hosté zbraně nesložili. Zedníček se opět dostal do vápna a byl sražen. Nařízenou penaltu Bratršovský proměnil, a když ještě do poločasu stihl dát třetí gól Žďáru Zedníček, kterému míč na hlavu nacentroval Heide, vypadalo to na poklidný průběh druhé půle. Jenomže hned na jejím začátku se během dvou minut dvakrát trefil Ostrý. Nerozhodný výsledek ale vydržel jen tři minuty, protože z dálky napřáhl Otoupalík a poslal Žďár znovu do vedení. Když už to vypadalo na tři body ze hřiště soupeře, prosadil se v poslední minutě Korytář, který po skrumáži propíchl míč za Pospíchalova záda.

Góly: 28. Haničinec, 48. a 51. Ostrý, 90. Korytář – 20. a 37. Zedníček, 32. Bratršovský (PK), 54. Otoupalík. Rozhodčí: Mikl. ŽK: 1:2. Diváci: 230. Poločas: 1:3. Žďár n. S.: Pospíchal – Bureš, Sysel (46. Litochleb), Raška, Heide – Hirsch, Bratršovský, Otoupalík (77. Němec), Uchytil – Zedníček, Procházka.

PROTIVANOV – ŽDÍREC N. D. 2:0

V prvním poločase měli jasnou územní převahu domácí, z čehož pramenilo i velké množství standardních situací. Ve 13. minutě se po jedné z nich dostal k odraženému míči Kolařík a otevřel skóre – 1:0. Po vstřeleném gólu i nadále diktovali domácí tempo.

Po přestávce Ždírec zabral, byl aktivnější. Jeho snahu však po další standardní situaci utnul Rojka, který zvýšil na 2:0. „Rozhodly standardky, které jsme absolutně nezvládli. Oba góly dali naprosto osamocení střelci,“ krčil rameny trenér Ždírce Marek Štukhejl.

Góly: 13. Kolařík, 65. Rojka. Rozhodčí: Chabička. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Ždírec: Žďánský – Sobotka, Kolouch, Klupka, Takács – Šnobl, Carda, Blažek (75. Hromádka), Chmelík, Čalkovský – Hanousek (75. Máša).

Ostatní výsledky: Boskovice – Rousínov 1:0, Hulín – Vyškov 1:1, Napajedla – Mohelnice 1:1, Konice – Otrokovice 1:2, Šardice – Líšeň 2:0.

Dohrávka 17. kola - středa: 16.30: Rájec-Jetřebí TŘEBÍČ, 17. 00: Napajedla - ŽĎÁR.
Příští kolo: ŽDÍREC - Napajedla, Mohelnice - Hulín, Vyškov - Rájec-Jetřebí, ŽĎÁR - Konice, Otrokovice - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, TŘEBÍČ - Šardice, Lišeň - Boskovice, Rousínov - Protivanov.