Finále bude záležitostí okresu, ale týmy ze třetích tříd nezklamaly

Náměšť nad Oslavou, Myslibořice – Tak trochu podle očekávání dopadlo semifinále Okresního fotbalového svazu. Do finále postoupili účastníci okresního přeboru, ale celky ze III. tříd jim byly víc než vyrovnanými soupeři.

12.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

TŘEBENICE – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B 1:3

Třebenice měly na náhradním hřišti v Náměšti nad Oslavou více ze hry, ale neproměnily řadu brankových příležitostí. To soupeř potrestal dvěma úniky Rybníčka ještě v úvodní čtvrthodině. Domácí stačili do přestávky jen snížit Svobodou. Rezerva Náměště-Vícenic měla navrch pouze v úvodu druhého poločasu, ale pak zase převzal otěže zápasu účastník třetí třídy. Definitivní zlom nastal v 78. minutě, kdy se ze 30 metrů trefil do šibenice náměšťský Tržil.

„Soupeř byl lepší úplně ve všem, ale nedal šance. My jsme hráli těžkopádně a pomohly nám dva góly z brejku. Také nás podržel brankář Bartošek. Až když dal pěkný gól Tržil, bylo po zápase. Musím ale říci, že Třebenice byly fakt výborné a prohrát si nezasloužily,“ uznal trenér záložního mužstva Náměště-Vícenic Bohumil Nekuda. „Kdybychom proměňovali šance, dali bychom sedm branek a mohlo být rozhodnuto. Sami na gólmana jsme šli snad třikrát. Nemáme ale útočníka, který by v klidu dal branku. Soupeř nám párkrát utekl a bylo to,“ krčil rameny vedoucí třebenického mužstva Vlastimil Fiala starší.

Góly: 26. Svoboda – 11. a 14. Rybníček, 78. T. Tržil. Rozhodčí: Novotný. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Třebenice: Palát – V. Fiala ml., J. Fiala, Jaroš, Buchal – Kučera, Machát, T. Ondráček (72. F. Ondráček), Svoboda (68. M. Ondráček) – Čtvrtníček (88. Hrbáček), Filipec. Náměšť-Vícenice: Bartošek – Lokaj – Blažek (46. T. Tržil), M. Sobotka, Veselý – Juřena (46. Rabušic), Pospíšil, Eliáš, Musil (39. Anna, 74. Křivánek) – Rybníček, Bednář (46. Kylíšek).

MYSLIBOŘICE – STAŘEČ 1:1, 3:4 na pen.

Domácí začali dobře a po Šoustalově centru hlavou do protipohybu brankáře Trnky otevřel skóre Mezlík. Myslibořice měly další tutovku, kterou ale Martin Čapoun neproměnil. Hosté se pak oklepali a hlavičkou po rohu srovnal Kaňka. Otočit stav mohl Pislcajk, ale dobře vybíhající gólman Vodička byl proti. Na opačné straně selhal Ludvík.

Vyrovnaná partie pokračovala i po změně stran. Myslibořice měly možnost jít znovu do vedení, ale Martin Čapoun mířil po rohu bratra Vojtěcha v těžké pozici mimo tři tyče. Udeřit mohli i Stařečtí, ale Pislcajkova hlavička se do branky nevešla. Hosté měli s přibývajícím časem převahu, ale soupeř byl dál nebezpečný. Vojtěch Čapoun vystihl malou domů Starče, ale Obůrka svůj tým podržel. Hostující gólman se zaskvěl i proti samostatnému úniku Svobody. O osudu zápasu tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, který vyzněl lépe pro Stařeč.

„Velice vydařený zápas, proti hodně kvalitnímu soupeři. Mrzí mě, že jsme to nedotáhli do finále. I penalty jsme měli dobře rozehrané. Škoda mojí šance z prvního poločasu, které jsem se zalekl. Myslím si, že jsme proti týmu ze špičky okresního přeboru neudělali ostudu a byli důstojným soupeřem. Gratulujeme Starči k postupu,“ shrnul domácí kapitán Martin Čapoun.

„Myslibořice nás zaskočily gólem, měly nebezpečné útoky a hrály pěkný fotbal. My jsme začali hrát svojí hru od desáté minuty a podařilo se nám vyrovnat. Ve druhé půlce se hra přelévala a šance byly na obou stranách,“ hodnotí trenér Starče Václav Polák.

Góly: 3. Mezlík – 18. Kaňka, rozhodující penalta: Pislcajk. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:1. Diváci: 55. Poločas: 1:1. Myslibořice: Vodička – Kratochvíl, Vejvoda, V. Svoboda, Macháček – M. Čapoun, Šoustal (77. Mrňa), Ludvík (46. Marek), Pevný (71. L. Svoboda) – Mencák, Mezlík (46. V. Čapoun). Stařeč: Trnka (46. Obůrka) – Smejkal, Kaňka, Pysk, Rambousek – Jahoda, Bříza (46. Lauš), Ježek, Tomek – Pislcajk, Dolníček (50. Strouha).

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci nestačili na Duklu

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Pelhřimov, Humpolec – Okresní soud v Pelhřimově poslal ve středu do vazby jednapadesátiletého Ukrajince obviněného z vraždy jeho o šest let mladšího krajana. Krvavý incident se odehrálv pondělí brzy ráno v Pražské ulici na ubytovně v Humpolci. „Vazba byla na obviněného uvalena, protože hrozí, že by se vyhýbal trestnímu řízení a mohl by ovlivňovat případné svědky,“ zdůvodnil rozhodnutí pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.