Dukovany pokračují ve spanilé jízdě

Třebíčsko - Dukovany ve svém premiérovém ročníku okresního fotbalového přeboru válí.

26.8.2008

Fotbalisté Vladislavi o víkendu smetli poslední Okříšky B 4:0 a stále patří do okruhu dosud neporažených týmů.Foto: Martin Mutl

Tentokrát to ve svém domácím utkání odnesl rezervní tým Náměště-Vícenic, ve kterém dukovanský Pislcajt zaznamenal svůj druhý hattrick v sezoně.
Fotbalisté Blatnice opět venku naplno bodovali, své o tom ví juniorka Moravských Budějovic.
Rezerva Hartvíkovic opět vyšla bodově naprázdno.

HARTVÍKOVICE B - TŘEBENICE 1:2

Domácí šli v úvodu utkání zásluhou Yordanova do vedení, které ještě mohli zvýšit, ale stejný hráč již další šance neproměnil. Hosté ještě do přestávky stihli góly Jaroše a Procházky stav otočit. Ve druhém poločase snaha rezervního zýmu Hartvíkovice vyšla naprázdno.

Góly: 11. Yordanov - 33. Jaroš, 40. Procházka. Rozhodčí: Barák ŽK: 4:1. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Hartvíkovice B: Kazatel – Rous (71.Řezanina), Brach, Outulný, J. Sýkora – Vlk (46.Langr),M. Melkes, Křehlík, D. Melkes (88.Žalkovič) - Sýkora M., Yordanov. Třebenice: Palát - Totek, J. Fiala, Tříletý, Machát - Procházka, Jaroš, Štveráček, Čermák - Kocmánek(84. V. Fiala) Smilek.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B – DUKOVANY 1:6

Hosté se ujali vedení už z kraje utkání po chybě domácí obrany. Za dvacet minut hosté přidali druhý gól. Ve druhém poločase domácí vrhli všechny síly do útoku s cílem vyrovnat. Místo toho Dukovany kopaly penaltu, kterou proměnil Pislcajt.
Čestný úspěch domácích zaznamenal Špiřík. Rezerva Náměště se nadále snažila útočit, ale zapomněla na zadní vrátka. Toho hosté beze zbytku využili, když Pislcajt zkompletoval hattrick.

Góly: 64. Špiřík – 10., 62. (PK), 86. Pislcajt, 31. Pelán, 73. Koutný, 75. Polák. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Náměšť-Vícenice B: Kouklík - Smrž, Nekuda, Z. Sobotka, Kratochvíl, Vaverka (46. Špiřík), Franěk, Nabytý, Krupička, Mucha (30. Vildomec), Blažek (80. Strosz). Dukovany: M. Křišťál – Trkasler (Koutný), Tuma, T. Křišťál, Malý (Dočkal), Polák, M. Křišťál, Gazdík, Soukup (Horák), Pislcajt, Pelán.

M. BUDĚJOVICE B – BLATNICE 1:3

V sousedském derby hraném před sto diváky, se hrál velmi kvalitní zápas se spoustou šancí. Hosty dostal do vedení po čtvrthodině krásnou střelou do šibenice Šabatka.
Domácí odpověděli až po přestávce, to když faul na budějovického Formana v šestnáctce hostí potrestal z penalty Nedvědický. Rezerva Moravských Budějovic pak soupeře dostala pod tlak, ze kterého ale nic nevytěžila. Blatnice kontrovala dvěma přesnými zásahy Řeřuchy a o vítězi bylo rozhodnuto.

Góly: 50. Nedvědický (PK) – 65., 90. Řeřucha. Rozhodčí: Čurda. ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. M. Budějovice B: Kučera – Povolný (71. Veselý), Nedvědický, Hlávka, Motal – Forman, Buďa, Hanák, Jelínek – Horský, Kvapil. Blatnice: Holík – Pospíšil, Doležal, Tomšíček, Foltýn – Svoboda, Vaštík, M. Trnka (82. S. Trnka), Pípáš (63. Petržela) – Šabatka, Řeřucha.

ROKYTNICE – ŽELETAVA 1:1

Před slušnou návštěvou se hrálo průměrné utkání. Obě branky padly v prvním poločase. Do vedení šli domácí, to když po úniku skóre otevřel rokytnický Vahila. Za hosty tři minuty před přestávkou vyrovnal Čurda.

Góly: 20. Vahila – 42. Čurda. Rozhodčí: Dobrovolný. ŽK: 3:4. ČK: 1:1 (Nosek – Stehlík). Diváci: 100. Poločas: 1:1. Rokytnice: Herbrych – Bílek, Hobza, Chládek, Šulc (87. Svoboda) – Vahila, R. Sochna, Nosek, Musil – Špaček (50. Dalecký), Kalina. Želetava: Veselý – Dohnal, Jičínský, Mastný, Chalupa, K. Karásek, Pavela (90. Daniel), Čurda, Kounek (83. Ondráček), D. Kasáček, Stehlík.

OKŘÍŠKY B – VLADISLAV 0:4

Před slušnou návštěvou rezerva Okříšek již ve třetím zápase sezony selhala. Tentokrát jim výprask uštědřila Vladislav. Domácí byli lepším týmem jen do dvacáté minuty úvodního dějství. Poté se karta obrátila a iniciativu přebrali Vladislavští. Juniorka Okříšek jim to usnadnila hrubými chybami, které hosté beze zbytku potrestali.

Góly: 25., 60. P. Petz, 38. Slavík, 90. Vyletěl. Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 4:4. Diváci: 200. Okříšky B: Paděra – Pešek (46. Večeřa), Dvořák, Netolička (46. Pavelka), Křen, Vejmelka, Jeřábek, Klíma (80. Hroch), Rezek, Bastl, Jůza. Vladislav: Z. Vyletěl – Knotek, Otruba, Nováček, Kašpar, vaněk, Texl, Slavík, Krátký, L. Petz. (75. P. Vyletěl), P. Petz (80. Martének).

BOROVINA-OPATOV B – PŘIBYSLAVICE B 4:2

V úvodním dějství byli domácí jednoznačně lepším týmem. Hned z kraje utkání Ošmera trefil břevno. Za nedlouho šla rezerva Boroviny zásluhou Syrového do vedení. O více jak deset minut později borovinský Hrůza z dálky přehodil vyběhnuvšího brankáře Vejmelku. Úvod druhého poločasu vyšel opět domácím, když na hranicí šestnáctky uvolnil Krafka a technickou střelou zvýšil vedení na 3:0. To rezervní mužstvo Boroviny ukolébalo a hosté toho využili ke snížení na jednobrankový rozdíl. Definitivní jistotu dal domácím v nastaveném čase střídající Růžička.

Góly: 8. Syrový, 19. Hrůza, 49. Krafka, 90. Růžička – 57. Částka, 64. Holub. Rozhodčí: Bulička. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Borovina-Opatov B: Novák – Syrový, Svoboda, Urbanec, Zahrádka – Krafka, Mikuška, Pokorný (46. Pavlík), Hrůza – Ošmera (72. Růžička), Janda. Přibyslavice B: L. Vejmelka – Vrtal (80. F. Vejmelka), John (67. Hudec), Holub, Karafiát, Novotný, Kovář, Štoček, P. Toman (55. Dokulil), Částka, Masopust.

STAŘEČ – CHLÍSTOV 4:2

Utkání hrané před velkou návštěvou se muselo líbit. V prvním dějství měli domácí mírnou převahu, ale bez gólového efektu.
Starči vyšel vstup do druhého dějství, když zásluhou Němce šli do vedení. Ovšem jejich radost netrvala dlouho a po více jak pěti minutách si domácí po rohovém kopu Chlístova srazili míč do vlatní sítě. O minutu později Starči vrátil vedení Malý. Hosté opět odpověděli zásluhou Rygla, který proměnil penaltu. O svém vítězství domácí rozhodli čtvrt hodiny před koncem Jelínkem. Pojistku přidal v závěru Linhart.

Góly: 46. Němec, 53. Malý, 75. R. Ježek, 90. Linhart – 52. vlastní, 65. M. Rygl (PK). Rozhodčí: Petr ml. ŽK: 1:4. Diváci: 220. Poločas: 0:0. Stařeč: Skála – Hlouch, Jelínek, Královec, Chromý – R. Ježek (80. Linhart), Maštalíř (85. Vlach), Suchna, Mařan – Malý, Daňhel (46. Němec). Chlístov: Baloun – Novák, Havelka, J. Rygl, Strýcovský, Mašek, M. Rygl, L. Rygl, M. Ježek, P. Ježek, Prchal (střídal: Brabec).

JIŘÍ OBORNÝ

26.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.