Třebíč doma jen remizovala s Otrokovicemi

Vysočina – Ve 25. kole divize D fotbalisté Pelhřimova prohráli doma s Konicí a pomalu se dostávají do záchranářských problémů.

10.5.2010

Fotbalisté Pelhřimova (v tmavším dresu Petr Kořínek) nestačili na Konici a jejich situace v divizi se povážlivě zhoršila. Foto: Deník/Kamil Vaněk

TŘEBÍČ – OTROKOVICE 1:1

Diváci viděli průměrný fotbal s množstvím nevyužitých šancí. V 19. minutě tváří v tvář Křížkovi netrefil branku Kratochvíl. Lekci z produktivity ukázali hosté ve 29. minutě. Čermák na penaltě sklepl centrovaný míč pro Hrnčiříka, který nikým nehlídaný z velkého vápna přízemní střelou od tyče otevřel skóre.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Ve 47. minutě Havránek vyslal na zteč Kratochvíla, který se prosadil přes dva protihráče a přízemní střelou k pravé tyči vyrovnal. V 55. minutě třebíčský Chlup rozehrával standardní situaci z poloviny hřiště, Havránek hlavičkoval do břevna a z následné dorážky netrefil prázdnou branku Kopeček.

Domácí měli po celý druhý poločas více ze hry, ale další gólové radosti se nedočkali. Naopak mohly naplno bodovat Otrokovice. V poslední minutě se před Zálešákem otevřela obrana, ale z hranice pokutového území mířil mimo tři tyče.

Góly: 47. Kratochvíl – 29. Hrnčiřík. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 2:2. Diváků: 120. Poločas: 0:1. HFK Třebíč: Koubek – Komínek, Vejmelka, Kopeček, Flekal – Křivánek (62. Kuldan), Pacholík (46. Chlup), Smažil – Kratochvíl, Procházka (46. Havránek).

UH. BROD – ŽĎÁR N. S. 4:0

Žďárská hra byla hodně rozháraná a domácí se dostali do vedení, když si po rohu naskočil na míč Ligas a poslal domácí do vedení. Teprve pak začali hrozit hosté, ale Brod držel gólman. Šance měli zejména Chmelík s Bratršovským. Pár minut před pauzou zapískal rozhodčí Pometlovi, který nahradil zraněného Pospíchala, spornou malou domů a z ní Ligas svým druhým zásahem pojistil vedení.

Ve druhém dějství měl více ze hry Žďár, šance měli Šindelka, Chmelík dokonce nastřelil tyčku, jenomže v rozmezí šesti minut se domácí ještě dvakrát trefili a bylo po zápase.

Góly: 22. a 36. Ligas, 72. Vaněk 78. Kanár. Rozhodčí: Pismaus. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Pometlo – Bureš, Sysel, Šindelka, Vomela – Mašek, Otoupalík (60. Bojda), Bratršovský, Malínek – Pohanka (83. Rakšány), Chmelík.

PELHŘIMOV – KONICE 0:2

Pelhřimov nezačal špatně a hned v první minutě měl vyloženou šanci Cech. Ve 13. minutě byl pár centimetrů od gólu Liška, na pěknou nahrávku Niederleho však ani skluzem nedosáhl. O dvě minuty později mohl využít opět Liška dobrého nákopu Moravce za obranu, ale nikým netísněný mířil vedle. Ve 25. minutě poprvé zahrozili hosté, ale tváří v tvář Rajnohu vychytal Moravec.

Branek se diváci dočkali po přestávce. V 50. minutě hosté využili přímého kopu po ruce těsně před vápnem, výbornou kopací techniku předvedl Rajnoha. O čtyři minuty později mohl vyrovnat Krtek, ale vyběhnutého gólmana se zalekl a umístil míč přesně do něj. Do konce utkání se Pelhřimovští snažili, ale jejich boj se přeměnil v křeč, ze které branka už nepadla.

Účet utkání uzavřel nejlepší hráč hostí Navrátil, který přešel dva obránce Pelhřimova a umístěnou střelou překonal Moravce. „Touto prohrou jsme si velice zkomplikovali boje o udržení v soutěži. V prvním poločase se nám herně dařilo, nedokázali jsme však proměnit vyložené šance. Po obrátce to hosté hodně zavřeli a dvěma brankami nás srazili na kolena,“ ohodnotil utkání trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 50. Rajnoha, 84. Navrátil. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Moravec – Smrčka, černý, Kocián, Kořínek – Niederle, Nepovím, Kmoch, Fišer (52. Čihák) – Cech (52. Krtek), Liška.

V. MEZIŘÍČÍ – ROUSÍNOV 2:2

Domácí poslal hned v úvodu do vedení Jaroš, po jehož šanci se kopal rohový kop, který uklidil do sítě. Rousínov mohl do přestávky vyrovnat, ale Žoček trefil břevno. Hostující střelec se dočkal až ve druhé půli. Po standardní situaci někdo z domácích lízl míč, který skončil v Chalupově síti. Na druhé straně zahrával standardku Netrda a Jaroš ji přetavil ve vedoucí gól Velkého Meziříčí. Rousínov ovšem dokázal v závěru vyrovnat Klimešem.

Góly: 3. a 62. Jaroš – 53. Žoček, 86. Klimeš. Rozhodčí: Vaculka. ŽK: 2:1. Diváci: 360. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Chalupa – Z. Mucha, P. Mucha, J. Krejčí – Dufek (74. Berka), Průša, Hort, Netrda – Jaroš (88. Jedlička), Beran (87. Ďurica), Brychta.
Ostatní zápasy 25. kola: Boskovice - Vyškov 0:3,Blansko - Rosice 1:1, Šardice - Napajedla 1:0.

10.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Cvičení Ample Strike.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Mladíci na úvod rozstříleli Pelhřimov

Třebíč – Napůl úspěšní byli divizní dorostenci HFK Třebíč v derby Vysočiny proti Pelhřimovu. Starší fotbalisté v úvodním utkání nového soutěžního ročníku krajskému rivalovi nakonec podlehli. Mladší dorostenci si naopak otevřeli střelnici a soupeře vyprovodili dvanácti góly.

Na trati ze Znojma do Moravských Budějovic se srazilo auto s vlakem

Znojemsko, Třebíčsko – Smrtí dvou lidí a velmi vážným zraněním dítěte skončila v pátek odpoledne srážka osobního auta a vlaku na přejezdu u Žerůtek. „Minutu před třetí hodinou odpoledne se u stanice Olbramkostel střetl osobní vlak jedoucí z Okříšek do Znojma s osobním autem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Podle prvotních informací zahynuli dva lidé, “ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.