ŽIROVNICE - PACOV 3:1

V souboji bodově chudých si pomohla Žirovnice. Ta porazila Pacov vůbec poprvé v historii vzájemných zápasů v rámci přeboru Vysočiny. Mírnou převahu potvrdil Dýnek, který ve 23. minutě zblízka prostřelil Basíka. Chvíli před přestávkou udeřil i Pacov, míč dokopl do sítě Pěknic. I po změně stran byli Žirovničtí aktivnější. Po hodině hry sice Dýnkovu střelu zblokoval Kerouš, ale opakovaný pokus už skončil i za zády Basíka. Žirovnice definitivně rozhodla v 73. minutě, kdy po rohu Moravce skóroval hlavou Kocourek.

Góly: 23. a 62. Dýnek, 73. Kocourek 39. Pěknic. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Tomíšek Knotek, Kuš, Kořínek, Vilímek Rozporka, Vodáček (71. Blažek), Dýnek (85. Staněk), Moravec Pahr (79. Pokorný), Kocourek. Pacov: Basík Přibyl, Koller, Fořt, Pavelec (46. Mařinec) Váňa, Kerouš, Jakub Vlach, Kabíček (81. Kostroun) Vítámvás, Pěknic. Nejlepší hráči: Dýnek, Kuš Pěknic.

V. BÍTEŠ - CHOTĚBOŘ 3:1

Po vyrovnaném začátku měl první gólovku na kopačce Horký, ale pálil těsně nad. Na jeho šanci odpověděl totožnou střelou ze šestnáctky Čapek. Ve 29. minutě se po hostující standardce dostal k míči Ivančík a dovezl míč až do sítě. Ve 41. minutě udeřili domácí podruhé, kdy po dobře zahraném rohu Horkého skóroval Kopáček. Bíteš posílená o podhrotového Jirgla druhou půli ovládla, nejdříve Pokorný minul, ale posléze se prosadil po povedeném „ťukesu" Horký. Domácí od té chvíle polevili, čehož nováček soutěže využil ke snížení.

Góly: 29. Ivančík, 41. Kopáček, 56. Horký 82. Somerauer. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:0. V. Bíteš: Pelán Kopáček, Kerber, Střecha, Loup Ivančík, Nekuda (75. Jelínek), Pohl, Horký Jirgl (78. Rozum) Pokorný. Chotěboř: Vykoukal Čáp, Čapek, Hromádka, Tůma, Běloušek, Somerauer, Koutný, Moravec (36. Halák), Krédl (46. Ďoubal), Kaplan. Nejlepší hráči: Kerber, Pohl Koutný.

OKŘÍŠKY - NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 1:1

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, ale byli to hosté, kdo se ujal vedení. Ve 27. minutě využil nedorozumění okříšské obrany Rubák 0:1. Vedoucímu týmu tabulky se podařilo srovnat krok těsně před odchodem do kabin. To pohledný centr Jůzy uklidil za Rouskova záda Voda.

Ve druhém poločase se tlačili dopředu domácí a fotbalisté Náměště-Vícenic hrozili z brejků. Jenomže ani jeden tým se už nedokázal brankově prosadit, a tak zápas skončil zaslouženou dělbou bodů.

Góly: 42. Voda 27. Rubák. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:1. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala Zeman, Voda, Brabenec, Večeřa Tůma (89. Richter), Jůza, Dočkal, R. Ryšavý (79. Široký) Martin Řezáč, Kotrba. Náměšť-Vícenice: Rousek -Šimon, Pernica, Hlavatý (71. Beneš), Buchta Chládek, Durajka, Rous, Fišer Rubák, Sedláček. Nejlepší hráči: Voda, Zeman Rousek.

M. BUDĚJOVICE - JEMNICKO 1:2

V 10. minutě vrátil přetažený roh zpět na malé vápno Škoda, ale Kyzlink přestřelil. Zakrátko se po nenápadné akci na druhé straně uvolnil ve vápně Krejča a střelou k bližší tyči otevřel skóre. Domácí kontrovali střelou Černého z hranice velkého vápna, ta se však mezi tyče nevešla. Ve 28. minutě si na trestný kop Krejči naběhl na malé vápno stoper Kříž a nekompromisně hlavičkoval doprostřed brány 0:2. Zkraje druhé půle vyrazil Kopeček reflexivně tečovanou střelu Duška. Poté byla hra rozkouskovaná a spíše se diskutovalo než hrálo. Za zmínku snad stojí jen centr Černého z levé strany, který našel na velkém vápně úplně volného Pacase. Ten si však míč moc předkopl a Kopeček měl k němu blíž. Domácí se dočkali až v 78. minutě, kdy se přesně k tyči trefil z trestného kopu Škoda. V nervózním závěru se skóre již neměnilo.

Góly: 78. Škoda 13. Krejča, 28. Kříž. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (90. J. Kincl). Diváci: 150. Poločas: 0:2. M. Budějovice: Jelínek Buďa, Toman, Busta, Kopeček Černý, Škoda, Veselý, Kyzlink Pacas, Dušek (76. Novotný). Jemnicko: Kopeček J. Kincl, Kříž, Mašát, Tobolka Krejča, Koutný, Šplíchal, Navara (90.+2. Štrumpfol) Grün (87. Kelbler), Habr (13. Sevelda). Nejlepší hráči: Veselý Krejča, Kříž.

H. BROD - NOVÁ VES 1:0

Od úvodního hvizdu měli fotbalisté brodského Slovanu územní převahu. Ve 36. minutě se po vzájemném okopávání šli sprchovat Provazník se Zdražilem. V poslední minutě prvního poločasu se po pěkné akci prosadil domácí Kučera a poslal Slovan do vedení. Po přestávce mohl zvýšit opět Kučera, ale jeho šajtle postrádala důraz i přesnost. Potom prokázal výborný reflex brodský gólman Kučírek, který z blízka vychytal Trojánka a vzápětí i dorážku Josefa Šandery. Následně uviděl druhou žlutou kartu hostující kapitán Bureš, ale k údivu všech ho rozhodčí Čamra nechal na hřišti. Červenalo se o chvíli později, kdy druhou žlutou viděl nejdříve brodský Kučera a po něm i hostující Řeháček.

Gól: 45. Kučera. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:4. ČK: 2:2 (36. Provazník, 78. Kučera 36. Zdražil, 88. Řeháček). Poločas: 1:0. Diváci: 100. H. Brod: Kučírek Bláha, Nechvátal, Novotný, Berky Hejkal (79. Vopršal), Průša, Kunc, Lacina (71. Pazderka) Kučera, Provazník. Nová Ves: Fuksa Kubík, Řeháček, Zdražil, T. Novotný I P. Šandera, R. Novotný (46. Trojánek), Škacha, J. Šandera (79. Krejčí) Bureš (79. T. Novotný II), Čech. Nejlepší hráči: Kučírek, Kučera Čech.

SAPELI POLNÁ - ČÁSLAVICE-SÁDEK 2:3

V souboji loňských nováčků šli do vedení hosté po krásné akci se trefil Šimek. Vedení mohlo být i vyšší, ale Czuczova střela skončila na tyči. Poté se osmělili i domácí. Odraženou střelu Szabóa uklidil za Dítěteho záda Reiterman. Sapeláci mohli jít i do vedení, Padrnosův únik ale Dítě zastavil nedovoleně, jenomže za svůj zákrok před vápnem uviděl pouze žlutou kartu. Přesto měli domácí další příležitosti, ale udeřilo na druhé straně a opět u toho byl Šimek. Ve druhém dějství se o vyrovnání opět přičinil Szabó jeho přihrávku zužitkoval Vacek. Polná mohla zápas vyhrát, Padrnos však ve dvou vyložených šancích selhal a Čáslavice to dokázaly potrestat minut před koncem se po závaru ve vápně dostal ke střele Šustr a umístěnou placírkou nedal Koubkovi šanci.

Góly: 27. Reiterman, 64. Vacek 5. a 41. Šimek, 89. Šustr. Rozhodčí: Šula. ŽK: 0:7. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Sapeli Polná: Koubek Barák, Tržil, Reiterman, Brnický Szabó (80. Zamazel), Špendlíček, Vacek, Padrnos, Slezák Rychtecký. Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák, Vojtíšek, Zikmund, Čermák Urban, Šustr, Šimek, Vacek (80. Heres) Czucz, Pacanda. Nejlepší hráči: Špendlíček Šimek, Šustr.

JAROMĚŘICE - ŽDÍREC N. D. 1:0

V úvodu měl šanci domácí Křivánek, ale z malého vápna přestřelil a pak se ve vlastních kličkách utopil v pokutovém území hostí Neumann. Ve zbytku poločasu se Jaroměřice, jako již tradičně, trápily. Bojovně a obětavě hrající Ždírec pečlivě bránil i po změně stran a domácí se dlouho proti aktivnímu napadání rozehrávky nemohli prosadit. Destrukci vysvobodila až 77. minuta, kdy se míč po Novotného rohu zastavil ve skrumáži metr před Vymetalovou brankou a Rygl jej patičkou uklidil do sítě 1:0. Dekora měla jedinou šanci, když zleva postupoval sám na gólmana Pátek, ale Chalupa jeho střelu vyrazil na roh. Hosté v závěru hrozili zejména po rohových kopech. Po jednom z nich střílel nad branku nebezpečný Kolouch, na kterého směřovaly všechny centry, ale skóre se již neměnilo.

Gól: 77. Rygl. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Jaroměřice: Chalupa Kunst (80. D. Karásek), Ošmera, Kopeček, Z. Karásek Rygl, Novotný, Křivánek (87. Hambálek), Musil (59. Trnka). Ždírec n. D.: Vymetal Plíšek, Pleva, Klupka, Takács, Horáček, Kolouch, Hanousek, Pátek, Novotný, Dvořák (80. Beran). Nejlepší hráči: Chalupa, Křivánek Kolouch.

Příští kolo: Jemnicko Náměšť-Vícenice, Humpolec Okříšky, Čáslavice-Sádek St. Říše, Nová Ves Sapeli Polná, Pacov H. Brod, Chotěboř Žirovnice, Ždírec n. D. V. Bíteš, M. Budějovice Jaroměřice.