Čáslavický trenér Kylíšek musel nastoupit a skóroval

Třebíčsko – Trenér nejen hroťákem, ale i střelcem. Početné absence v kádru fotbalistů Čáslavic-Sádku donutily kouče Petra Kylíška znovu obout kopačky. A vyplatilo se. Sám kormidelník se postavil do útoku a poslal svůj tým v utkání 18. kola I. A třídy do vedení. Želetava nakonec srovnala a body se dělily. Nerozhodně skončilo i druhé okresní derby. Lídr skupiny B třebíčská juniorka remizoval v Náměšti nad Oslavou. Budišovský kanonýr Karel Nováček zařídil svému týmu bod proti Nové Vsi. Koutecký kanonýr Miloš Neumann dal také tři góly, které však znamenaly vítězství nad Třeští.

18.4.2016

Budišovský kapitán Karel Nováček (vpravo) zajistil hattrickem svému týmu proti Nové Vsi alespoň bod.Foto: Deník/ Jiří Oborný

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – TŘEBÍČ B 1:1
Okresní derby nabídlo zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší hosté, kteří korunovali převahu vedoucím gólem. V 17. minutě našel Kishita centrem hlavu Chalupy – 0:1. Další možnosti Třebíče zůstaly nevyužity.

Po gólu volala akce Zsihovicse, po které za brankářem Bednářem zvonilo břevno. Postupem času se osmělovali i domácí, kteří ve druhé půli zvýšili obrátky. Zkraje dějství srovnal z pokutového kopu Šimončič. Náměšť měla další šance, ale obrat se nekonal. A když se neujal žádný z brejků hostí, rozešly se oba týmy smírně.

„Hosté byli v první půlce lepší a my zase ve druhé. Po pětadvaceti minutách jsme hráli odvážněji a poznali, že se Třebíč dá větší agresivitou i nasazením přehrát. Dělba bodů je spravedlivá," shrnul kouč Náměště-Vícenic Jaromír Tlačbaba.

„Do branky musel stoper Houser, který v žákovských kategoriích chytal, tak jsme obavy neměli. Naopak, zachytal skvěle. Měli jsme utkání rozhodnout v prvním poločase. Domácí měli dvě šance, které Radek zlikvidoval, ale my pět. Řešení gólových situací přičítám k nezodpovědnosti i nevyzrálosti mladých hráčů. Ve druhé půlce byli domácí lepší a remízu si zejména za druhý poločas zasloužili," uznal hostující trenér Pavel Němec.
Góly: 49. Šimončič (PK) – 17. Chalupa. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Náměšť-Vícenice: V. Bednář – Foretník, Heres, Křoustek, Anna – Rous, Homola, Preisner, T. Hrazdíra (25. V. Kopuletý) – Jonák, Šimončič. Třebíč B: Houser – Pohořilský (71. Hronek), Mašek, M. Chalupa, Oberreiter – Kishita, Šmíd (75. Holý), Lorenc, Karásek (83. O. Uličný) – Zsihovics, Kovář.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – NOVÁ VES 3:3
Po úvodním oťukávání udeřili jako první hosté, když nedorozumění v obraně potrestal František Nečas. Domácí se snažili o rychlou odpověď. Karel Nováček obral stopera o míč a postupoval sám na brankáře, ale Pavel Novotný vyrazil jeho pokus na roh. Ten rozehrál Sedláček a míč se dostal opět k Nováčkovi, který střelou na zadní tyč srovnal. Budišov měl poté několik možností vývoj zápasu otočit, ale bez gólového efektu. Až ve 23. minutě svým druhým gólem strhl vedení na stranu hostitelů Nováček.

Dvoubrankového střelce však měla i Nová Ves. Nečas stihl vyrovnat ještě do přestávky. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe týmu ze Žďárska. Už po třech minutách se ve vápně obtočil kolem obránce a trefil podél brankáře Ondřejka – 2:3. Alespoň bod zajistil Budišovu Karel Nováček, který byl ve vápně podražen a sám se postavil k exekuci penalty. Tu sice gólman vyrazil, ale jen k Nováčkovi, který jej překonal napodruhé.
Góly: 8., 23. a 88. K. Nováček – 5. a 36. Nečas, 48. Ondřejka. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (67. T. Nováček). Diváci: 122. Poločas: 2:2. Budišov-Nárameč: Trnka – T. Nováček, Hrádek, Kafka, Molnár – Pažourek (65. Obůrka), Sedláček, Votoupal, Kozuň (80. J. Hort) – K. Nováček (90. Beránek), R. Hort.

ŽELETAVA – ČÁSLAVICE-SÁDEK 1:1
Vše podstatné v derby zápasu před dvěma stovkami diváků se odehrálo už v prvním poločase. Čáslavice nastoupily v poslepované sestavě. Na hřišti se objevil i sám trenér Petr Kylíšek, který se postavil na hrot a ve 29. minutě se dokonce zapsal do listiny střelců, když doklepával míč do odkryté branky. Ještě před tím však mohlo udeřit na opačné straně, ale Martin Vrbka z penalty nastřelil jen břevno. Domácí se dočkali těsně před pauzou, kdy potrestali ztrátu míče soupeře a vyrovnali Simandlem.

Druhá půle už výraznou šanci nepřinesla, a tak se body právem dělily. „Remíza je zasloužená. Chvíli jsme měli navrch my a chvíli soupeř," hodnotil hrající kouč Čáslavic Petr Kylíšek. S ním souhlasil i jeho protějšek. „Remíza je s ohledem na průběh zápasu spravedlivá," doplňuje želetavský lodivod Pavel Dvořák.
Góly: 45. Simandl – 29. Kylíšek. Rozhodčí: Müller. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (90. Vyskot). Diváci: 200. Poločas: 1:1. Želetava: Tománek – Vyskot, Malík, Šrutka, Vladeka – Veselský, Martin Vrbka, Stehlík, Jakeš (84. M. Čurda) – Simandl, Smetana. Čáslavice-Sádek: Petrilák – Rygl, Zikmund, Lampíř, Šmehlík – Vecheta, Durajka, Šimek, Barák – Tržil (86. Vaníček), Kylíšek.

KOUTY – TŘEŠŤ 4:1
Utkání začalo opatrně. Zejména hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a čekali na vhodný moment k přihrávce za obranu na rychlé hráče. Přesně takto mohla Třešť udeřit, ale samostatný únik ztroskotal na brankáři Stýblovi. Pak se osmělili také domácí, kteří začali více hrát po křídlech. Ve 26. minutě nacentroval Parma, za defenzivní linií našel Neumanna a ten v poklidu otevřel skóre. Netrvalo dlouho a opět koutecký útočník udeřil, když skluzem uklidil do sítě Parmův centr. Ještě do přestávky zvýšil z dorážky hlavičkující Cejpek.

Třešť ve druhé půli zvýšila aktivitu, ale z protiútoků hrozil i soupeř. Cejpek dostal míč do běhu a z pravé strany naservíroval gólovou přihrávku Neumannovi, který z místa penalty pohodlně završil hattrick. Hosté předvedli pohlednou útočnou akci s přenesením hry na druhou stranu, ale opožděnou finální přihrávkou vystavila zakončujícího hráče do ofsajdu. Fotbalisté z Jihlavska se dočkali čestného úspěchu, když při odkopu podklouzl Stýblo a před Krejčím zývala prázdná branka.
Góly: 26., 33. a 65. Neumann, 39. Cejpek – 89. Krejčí. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 1:4. Diváci: 125. Poločas: 3:0. Kouty: Stýblo – Navrkal, Růžička, Hrůza, Havelka – Cejpek, Parma (66. Caha), Roušar (26. Navrátil), Coufal – Tenkl, Neumann.

VLADISLAV – VRCHOVINA B 1:3
Hosté měli v prvním poločase více ze hry a hlavně byli efektivní. „Soupeř hrál velice dobře, byl přesnější v kombinaci a ze tří šancí dal tři góly," uznal domácí trenér Lubomír Venhoda. Jeho tým se po změně stran zlepšil, ale vytvářel si spíš jen náznaky šancí. Až v 75. minutě se podařilo snížit Svobodovi, ale jeho gól znamenal jen korekci výsledku.

„Zvedli jsme se, zpřesnili kombinaci, ale měli jen několik rohů a standardek a hlavně nebyli efektivní. Svobodův gól byl jakýmsi vyvrcholením naší snahy. Vrchovina hrála jednoduchý a účinný fotbal," uzavřel hodnocení vladislavský kouč.
Góly: 75. Svoboda – 10. a 24. Follprecht, 19. Petr Sodomka. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 2:1. Diváci: 125. Poločas: 0:3. Vladislav: Otruba ml. – Paločko, Prokop, O. Venhoda, Orálek – Petz, L. Venhoda, P. Ciprys (59. Macek), Krátký, Nevoral (48. Vyletěl) – Svoboda.

RANTÍŘOV – HROTOVICE 2:0
Hned v páté minutě dostal Vacek do běhu dlouhý balon od Oberreitera a přeloboval vyběhnuvšího gólmana Slatinského – 1:0. Rantířov byl dál při chuti a stejný hráč vyzkoušel z dálky pozornost brankáře hostů. I nadále se hrálo hlavně před brankou Hrotovic, ale další šance gól nepřinášely. Těsně před přestávkou ale hostitelé jásali podruhé. Hula poslal vysoký míč do vápna, Slatinský ho jen ztlumil před sebe, a pohotový Vostál zvýšil na 2:0.

V 54. minutě vybojoval Kubík balon pro Vacka, ale ten v jasné pozici minul. Totéž zakončení si zopakoval i Vostál, také poslal míč těsně vedle. V 65. minutě Vostál prohospodařil, po kombinace Kubíka a Vacka, další stoprocentní šanci. A i závěr byl festivalem v zahazování šancí, a hlavní roli v něm dál hráli Rantířovští.
Góly: 5. Vacek, 45. Vostál. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas 2:0. Hrotovice: Slatinský – Fiala, Florián, Hadraba, M. Holoubek, T. Holoubek, J. Novák (46. R. Novák), Bláha, Padělek, Růžička, Škoda.

Autor: Jiří Oborný, Vít Brabec

18.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Starší dorostenci HFK Třebíč (v červeném) neproměňovali šance ani ve Velkém Meziříčí a opět prohráli.

Dorostenci opět doplatili na koncovku

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Vodaři usilují o propojení hlavních přivaděčů pitné vody

Třebíč - Vody ubývá. Podzemní zdroje jsou na historickém minimu a hladina den ode dne klesá i na Vranovské přehradě, která je zásobárnou pitné vody pro Třebíčsko. O vývoji situace Deník hovořil s ředitelem třebíčské vodárenské společnosti Jaroslavem Hedbávným.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Jihlava – Výsledek se opakoval. Hokejisté Jihlavy prohráli i na domácím ledě s Olomoucí 1:2. Stejné skóre se totiž v přípravě obou extraligových celků zrodilo i před třemi týdny na Hané. Dukla po bezbrankové první třetině vedla díky Zemanovi, ale o pět minut později srovnal Řípa a na začátku třetí periody udeřil Sundher.

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.