Budišovskému Urbanovi stačilo na hattrick jen 21 minut

Třebíčsko - Jednoznačnou záležitostí se stalo derby čtvrtého kola I. A třídy skupiny B mezi fotbalisty Budišova-Náramče a Rapotic. Domácí rozhodli o drtivém vítězství už v prvním poločase. Během úvodních 21 minut zaznamenal hattrick Urban.

2.9.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník / Karel Vosika

Naplno bodovala i Želetava, která uspěla v Nové Vsi. Třebíčská juniorka padla doma s Herálcem a bez bodu je stále nováček z Hrotovic.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ - RAPOTICE 5:0

Domácím vyšel vstup do derby na výbornou. Už v první minutě si po centru T. Nováčka zpracoval míč na velkém vápně Urban a otevřel skóre. Za čtvrthodiny se ve skrumáži před brankou T. Laše nejlépe zorientoval opět Urban a hlavou zvýšil.

Hosté působili odevzdaným dojmem. V 21. minutě se na levé straně uvolnil Horký a budišovský kanonýr zkompletoval hattrick.

Ve 41. minutě se ocitl sám před Lašem Horký a stanovil na poločasových 5:0 Horký. Po změně stran se už skóre neměnilo, ale přesto Budišov vyprovodil Rapotice debaklem.

Góly: 1., 16. a 21. Urban, 17. K. Nováček, 41. Horký. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (62. Sobotka). Diváci: 100. Poločas: 5:0. Budišov-Nárameč: Kučera Horký (56. Votoupal), Hrádek, Švec (66. J. Dvořák), R. Hort, J. Hort, Berka (28. Věžník), T. Nováček, Z. Dvořák, K. Nováček (73. Sedláček), Urban (53. Holubář). Rapotice: T. Laš Schmidt, Milan Laš, J. Matoušek, Outrata (27. Opálka), Šic, Strašek (25. M. Matoušek), Stér, Chládek (76. Nedvěd), P. Matoušek, Sobotka.

TŘEBÍČ B - HERÁLEC ZR 2:3

Hrál se rychlý a bojovný fotbal, který se musel divákům líbit. Domácí absolutně nezachytili úvod zápasu a po dvou hrubkách kompletní obrany prohrávali během pěti minut o dvě branky. Hosté celý první poločas dělali soupeři rychlostí a důrazem problémy a byli lepší.

Třebíč se vrátila do zápasu až ve 40. minutě, kdy se míč svezl po ose Oberreiter, Válek a P. Malý snížil hlavičkou z malého vápna. HFK začal druhou půli náporem a po šesti minutách vyrovnal z penalty Válek. Poté měli hostitelé více ze hry a P. Malý nastřelil tyč.

Zlomovým okamžikem se stala třetí branka Herálce v podání Okurky. Odpovědět mohl v 75. minutě Benda, ale jeho individuální akce skončila na tyči.

Góly: 40. P. Malý, 51. Válek (PK) 2. a 5. Okurka, 63. Hamák. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Třebíč B: Kruba Kresa (65. Hošek), Valík, Čermák, Rozmahel Oberreiter, M. Malý (78. L. Svoboda), Benda, Růžička (52. Ustohal) P. Malý, Válek (80. Matějek).

NOVÁ VES - ŽELETAVA 2:3

Hosté udeřili hned prvního útoku, kdy Simandl proměnil samostatný nájezd podél vyběhnuvšího Fuksy. Nová Ves mohla odpovědět po nedorozumění obrany, ale Nečas netrefil prostor tří tyčí. Zato Michal Vrbka po rohovém kopu mířil přesně do šibenice 0:2.

Dobývání obrany vedlo k dalším brejkům Želetavy, nájezd Fuksa kryl, ale hned z dalšího se radovali hosté potřetí. Z šoku se domácí oklepali, začali mírně tlačit a po nekompromisní střele Petra Bureše snížili poločasový stav.

Druhá půle se odehrávala ve stejném stylu. Gól dlouho nepadl, až v 85. minutě zkorigoval výsledek střídající navrátilec Tomáš Pohanka, který se po rohovém kopu perfektně zavěsil do vzduchu. Tři body si však zaslouženě odvezli Želetavští.

Góly: 42. Petr Bureš, 85. T. Pohanka 3. a 36. Simandl, 14. Michal Vrbka. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 1:3. Želetava: Mastný Poledna, Jičínský, Malík, Martin Vrbka, Simandl, Daniel (82. Jakeš), Šrutka, Vyskot (77. Svoboda), Vranka, Michal Vrbka.

HROTOVICE - ŠTĚPÁNOV 1:4

Hosté v prvním poločase dominovali, hráli rychle a důrazně a domácí byli všude pozdě. Štěpánov se dostával do šancí poměrně snadno a ve 29. minutě již vedl dvougólovým rozdílem. Jedinou šanci domácího Saláka zlikvidoval hostující brankář Hlavoněk. Po přestávce se hra vyrovnala.

V 53. minutě mohl snížit z malého vápna Fiala, ale trestuhodně zaváhal. Soupeř kontroloval hru a z rychlých protiútoků neomylně zakončoval Andriy Haraptso, který zaznamenal hattrick.

Hrotovický Fiala stačil pěknou hlavičkou porážku jen zmírnit, když snižoval na 1:3, ale poslední slovo měl Štěpánov, jmenovitě Haraptso.

Góly: 53. Fiala 12., 70. a 86. Haraptso, 29. Šikula. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Hrotovice: Slatinský M. Růžička, Furiš, Pekárek, David, Robin, Škoda (66. Hrůza), T. Holoubek, Salák, Hutař (57. Blatný), Z. Holoubek (46. Fiala).

Autor: Jiří Oborný, Jiří Bubák

2.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nové Syrovice (v bílém) oplatily juniorce HFK Třebíč osmigólový debakl z loňska.
8

Náměšť s Herálcem doplatila na neproměňování šancí

Zápas letošního nováčka I. B třídy ze Starče (v modrém) s loňským z Hartvíkovic rozhodl jediný gól.