Budišov si upevnil druhou příčku v tabulce

Třebíčsko – Ke konečnému druhému místu v tabulce B – skupiny I. A třídy pomalu kráčí fotbalisté Budišova-Náramče, kteří ve 23. kole přejeli poslední Rantířov. Tomu po výhře nad třebíčskou juniorkou odskočily Hrotovice.

29.5.2017

Vladislav (ve žlutém) doma nestačila na Telč.Foto: Jan Černo

KOUTY – ŠEBKOVICE 5:0

Domácí se do soupeře zakousli a už v sedmé minutě utekl po pravé straně Cejpek, který nedal brankáři Klubalovi šanci. O minutu později se na levém křídle uvolnil Coufal – 2:0. V 16. minutě pláchl šebkovické obraně znovu Cejpek a nahrál Tenklovi, který zvýšil. Pak se hra vyrovnala a přibývalo útoků na obou stranách, ale ani jedno mužstvo se do přestávky už neprosadilo. Druhý poločas chtěli hrát hosté, ale jejich útoky končily na hranici pokutového území. Snažení Šebkovických zhatilo nesportovní chování dvou spoluhráčů, kteří během několika minut po sobě museli opustit hřiště pro červenou kartu. Kouty pak měly hru pod kontrolou, ale předváděly místy ležérní fotbal. Až v 73. minutě si pohrálo s hostující obranou duo Cejpek-Coufal a druhý jmenovaný zakončil. Na konečných 5:0 upravil po Havelkově přihrávce na hranici malého vápna Coufal.

Góly: 6: Cejpek, 8., 73. a 76. Coufal, 17. Tenkl. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 0:5. ČK: 0:2 (55. Večeřa, 59. M. Rygl). Diváci: 200. Poločas: 3:0. Kouty: Stýblo – Havelka (76. Dočekal), Hrůza, Navrkal, Nestrojil – Cejpek, Parma, Roušar, Coufal – Tenkl (59. Semrád), Neumann (67. Navrátil). Šebkovice: Klubal – Busta (64. Konvalinka), Říha, Chytra (80. Holčapek), Večeřa, Štveráček, Roupec, M. Rygl, P. Kotačka, J. Rygl (66. T. Kotačka), M. Hobza.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – RANTÍŘOV 4:0

Domácí začali dobře a celý poločas byli jasně lepším týmem. Zasloužené vedení zařídil Hort a to ještě hosty držel nad vodou brankář Krupica, který zlikvidoval tři tutovky. Budišovu vyšel i vstup do druhé na výbornou, když zvýšil Karel Nováček. Tato branka určila ráz utkání. Svěřenci Libora Švece měli hru plně pod kontrolou a převahu vyjádřili dalšími dvěma góly. Byli jsme jednoznačně lepší a naše vítězství je naprosto zasloužené,“ hodnotí trenér Budišova-Náramče.

Góly: 22. Hort, 46. a 58. K. Nováček, 80. Pažourek. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Budišov-Nárameč: Trnka – M. Sedláček, Hrádek, Votoupal, Horký, Molnár, Pažourek, T. Nováček (71. Věžník), Hort, K. Nováček (81. Jura), Obůrka (64. J. Sedláček).

HROTOVICE – TŘEBÍČ B 1:0

První poločas nabídl pohledný fotbal, ale bez vyložených šancí. Domácí však z první příležitosti po změně stran šli zásluhou Furiše do vedení. Zvýšit mohl Blatný, ale samostatný únik neproměnil. Třebíč sahala po vyrovnání, ale jedinou střelu z dálky, která měla gólové parametry, zlikvidoval Slatinský. Mladíci HFK měli ke konci herně navrch, ale Hrotovičtí hubený náskok znamenající důležité vítězství uhájili. „Zápas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme dali gól z první šance a mohli přidat další. Ke konci byla lepší Třebíč, ale my jsme to udrželi,“ poznamenal domácí trenér František Fukal.

Gól: 54. Furiš. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Hrotovice: Slatinský – Hadraba, Z. Holoubek, Pekárek, Novák – Pokorný, M. Holoubek (46. Salák), T. Holoubek, Blatný – L. Škoda (46. Horák), Furiš (88. Votava). Třebíč B: Procházka – Valíček, Mašek, Pecka (68. Ježek), Oberreiter – Šmíd (77. Benáček) – Novák, Renát (66. Macek), Lorenc, Kovář – Staněk.

N. SYROVICE – ŽELETAVA 3:2

Začátek patřil domácím, kteří byli aktivnější, měli častěji míč v držení, ale naráželi na dobře postavený obranný blok soupeře. První gól padl paradoxně po ojedinělém útoku hostí. Rychlou akci na jeden dotek zachytil syrovický gólman Novák, rychle rozehrál, míč se svezl po ose Lang-Železný-Vrba a na konci kontru stál M. Sosnar. Od této chvíle se hrál fotbal na horu dolů. Želetava téměř totožně spálila dvě tutovky, dva postupy na gólmana skončily střelou těsně vedle. Jelikož nevyužily několik šancí i Nové Syrovice, skóre se znovu měnilo až ve druhé půli. Více ze hry měli od začátku domácí. Nejdříve nastřelil tyč Železný a po něm Dubský trefil břevno. To hosté potrestali, když centr po nakrátko rozehraném rohu tečoval do vlastní sítě Janoušek. Domácí kontrovali v 75. minutě. Sosnar zužitkoval míč vyslaný Tomanem, pláchl obraně a následně prostřelil vybíhajícího Dohnala. Poté se opět hrálo na horu dolů, rychlý brejk přinesl Želetavě vyrovnání. V samotném závěru strhl vítězství na domácí stranu Vrba, kterého vyslal do samostatného úniku Sosnar. „Soupeř podal velmi bojovný výkon, ale kluci předvedli charakter a chuť vítězit i v oslabené sestavě,“ hodnotí domácí kouč Jan Prígl.

Góly: 18. a 76. M. Sosnar, 88. Vrba – 71. V. Čurda, 84. T. Vrbka. Rozhodčí: Holub. Bez karet. Diváci: 175. Poločas: 1:0. N. Syrovice: Novák – Filipský, Fouma, Toman, Dvořák, Železný, Lang, Dubský, Janoušek (73. Marek), M. Sosnar, Vrba (89. Weidenthaler). Želetava: Dohnal – Malík, Martin Vrbka, Simandl, M. Čurda, Vladeka, T. Vrbka, V. Čurda, Veselský, Ondráček (72. Vicenik), Vranka.

VLADISLAV – TELČ 1:5

Domácí znovu nastoupili v okleštěné sestavě a toho soupeř bojující o záchranu využil. Telč hrála jednoduchý, zato účinný fotbal a do poločasu si vytvořila dvoubrankové vedení. „Jak se nám některé zápasy nevydařily výsledkově, tak tentokrát jsme k tomu přistoupili laxně a nebyla tam nažhavenost, jaká by měla být. Srazily nás už první dva góly,“ komentuje vladislavský kouč Jiří Texl. Jeho svěřenci sice po změně stran snížili Svobodovou penaltou, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté měli brejky zvládnuté na výbornou a přidaly další tři trefy. „Po snížení jsme trošku vyrovnali hru, ale chyběla nám finální nahrávka. Když nám přidali další branky, nedokázali jsme už na to reagovat,“ hodnotí Texl.

Góly: 53. Svoboda (PK) – 10. Jančo, 34. Beňo, 60. Klobas, 68. a 83. Nechvátal. Rozhodčí: Beneš. Bez karet. Diváci: 63. Poločas: 0:2. Vladislav: Otruba ml. – D. Ciprys, Otruba st. (59. Pavlík), Prokop, Krátký – Chalupa – Vyletěl, Hrůza, Orálek, Paločko – Svoboda.

29.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.