BYSTŘICE – POLNÁ 1:2

Domácí začali aktivněji, ale opět dostali lacinou branku. Po půlhodině hry totiž přišel zbytečný faul, po kterém zahrával Kovář přímý kop – jeho střela našla skulinku v rozestoupené zdi a skončila v síti. Stejný hráč po úniku Holase minul branku.

Pět minut před pauzou se dočkala Bystřice. Mitáš našel dlouhým pasem Holého, ten obešel tři hráče a naservíroval míč Havlíčkovi, který rybičkou rozvlnil síť.

Druhé dějství začalo střelou Holého do břevna. O chvíli později se mohla radovat Polná. Po rohu a břevně skákal míč na brankové čáře, ale domácí odkopli. Strhující podívaná pak pokračovala šancí Havlíčka, který trefil Skočdopoleho.

Rozuzlení přišlo v samotném závěru. Kovář s Kaplanem utekli rozhozené obraně, druhého jmenovaného pak sice skvěle vychytal Trávníček, ovšem míč se po špatně odvrácené situaci dostal zpět k polenskému kapitánovi, který přízemní střelou k tyči rozhodl.

Góly: 40. Havlíček – 31. Kovář, 89. Kaplan. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Veselý, Vícha, Mitáš – R. Sklenář, Horák, Zbytovský, Z. Sklenář – Havlíček, Holý. Polná: Skočdopole – Gondek, Kučera, Mezera (25. Urbánek), Takács – Krčál (66. Matula), Holas, Tlačbaba, Adamec (79. Tomas) – Kaplan, Kovář. Nejlepší hráči: Holý – Urbánek, Holas.

HARTVÍKOVICE – M. BUDĚJOVICE 1:3

Úvodní půlhodina patřila hostům, když měl více práce domácí brankář Trnavský. Pak se začali více prosazovat Hartvíkovičtí. Zejména Hortváth, který dvakrát sám postupoval na gólmana, ale poprvé volil kličku a neuspěl. Při druhé šanci mířil vedle branky soupeře.

Po změně stran domácí pokračovali v náporu, ale řada jejich šancí zůstala nevyužitá. To změnil až v 74. minutě Beneš, který otevřel skóre. Poté se však Hartvíkovice ukolébaly a za čtyři minuty Budějovičtí ze své první šance ve druhé půli vyrovnali Markem Černým. Od této chvíle převzali iniciativu hosté a v 85. minutě se podruhé do listiny střelců zapsal Marek Černý. Hosté pak při hře soupeře vabank z brejku v 90. minutě pojistili tříbodový zisk brankou Lukáše Šplíchala.

Góly: 74. Beneš - 78. a 90. Marek Černý, 85. L. Šplíchal. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 4:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Trnavský – Matějěk (71. Hošek), Outrata, Kubala, Heres – Zadníček, Duša, Záviška, Křivánek – Beneš, Horváth (66. Kopuletý). M. Budějovice: Klouda – Novotný, L. Šplíchal, Bratrů, Michal Černý – Pařízek, Škoda (72. Jenerál), Michal, Svoboda – J. Šplíchal, Marek Černý. Nejlepší hráči: Zedníček – Klouda, Marek Černý.

HUMPOLEC – ST. ŘÍŠE 1:1

Hosté potvrdili pod Orlíkem své fotbalové kvality, většinu zápasu drželi míč na svých kopačkách. Humpolec proti nim vystavěl pětičlennou záložní řadu a snažil se co nejméně chybovat v defenzívě a útočit z brejků. „V podstatě došlo k výměně rolí, my jsme hráli stylem hostujícího celku. Byl to náš záměr, momentálně proti soupeři kalibru Staré Říše na víc nemáme,“ přiznal trenér Josef Soural. Tomu taktika dlouho vycházela. Obrana pracovala na jedničku a po rychlém kontru dostal domácí do vedení Metál. Fotbalově zdatní hosté se dočkali alespoň vyrovnání, v 78. minutě se nadvakrát prosadil Osumanu Ali.

Góly: 60. Metál – 78. Osumanu Ali. Rozhodčí: Šula. ŽK: 5:3. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Hes, Černík, Pecha, Nermut – Paťha (90. Keller), Kopic, Jeřábek, Kříženecký, Metál (80. Honzárek) – Zdeněk Štepán (73. Štecher). Stará Říše: Korovjak – Hekerle, Ansuma Musa (67. Osumanu Ali), Sláma, Merhaut – Tichánek, Rychtecký, Štěpnička (74. Kratochvíl), Brnický – Procházka (74. Rygl), Bartoš. Nejlepší hráči: Hes – Sláma, Bartoš.

JEMNICKO – HERÁLEC HB 0:1

Úvodní čtvrthodinu si domácí vypracovali tři šance, které však nevyužili. Herálec zdobila propracovaná defenziva a nebezpečné brejky. Jeden hostům vyšel ve 32. minutě, ze kterého otevřel skóre Pátek a využil tak zaváhání jemnické obrany.

Po změně stran hostitelé zvýšili aktivitu, ale byli fotbalovější pouze ve středu hřiště, v pokutovém území byli prakticky neškodní. „Ve druhém poločase jsme se vůbec nedostali do šance, a proto utkání takto skončilo. Jsme velmi zklamaní, protože jsme doma chtěli vyhrát kvůli fanouškům,“ litoval trenér Jemnicka Martin Kincl.

Gól: 32. Pátek. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 1:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Jemnicko: P. Kincl – Štancl, Novák, Křivánek (86. Tobolka), J. Kincl – Anděl (68. Čech), Koutný, M. Krejča, Morkus – T. Krejča, Grün. Herálec HB: Březina – J. Stojan, Kuchta, O. Ganobjak, Paclík – Filipský, Hrala, Král, Mašek – J. Pátek (85. Bártl, 87. Klofáč, 89. P. Pátek), L. Stojan. Nejlepší hráči: T. Krejča – L. Stojan, Paclík.

OKŘÍŠKY – JAROMĚŘICE N. R. 1:1

Hosté začali lépe, ovšem spalovali i ty nejvyloženější šance. Zejména Pospíchal a Neu– mann při svých únicích byli sami před Fialou, ovšem buď netrefili bránu nebo podržel domácí mužstvo brankář. Okříšky od 30. minuty vyrovnaly hru a hned první jejich povedená kombinace po ose Tůma, Jančok, Valenta skončila gólem.

I ve druhém poločase měly Jaroměřice převahu, ovšem gólově se prosadily jenom jednou, když v 66. minutě Dusík ze strany prostřelil Fialu. Tentýž hráč o deset minut později minul hlavou odkrytou bránu. Udeřit však mohlo i na druhé straně, když přihrávku Tůmy na samotného Valenty dokázal vypíchnout Kantor. A když střely Novotného a Musila chytil Fiala, rozešli se soupeři smírně.

Góly: 35. Valenta – 66. Dusík. Rozhodčí: Holub. ŽK 3:1. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala - Večeřa, Zeman, Voda (19. Dvořák), Dočkal - Široký, Malý, Tůma (90. Ryšavý Zdeněk), Rampír (75. Ryšavý Radek) - Valenta, Jančok. Jaroměřice n. R.: Kantor - Čermák, Urbánek, Brabenec, Paul, Dusík, Vybíral, Novotný, Pospíchal (73. Karásek), Neumann (60. Míča), Musil. Nejlepší hráči: Fiala, Zeman – Musil.

PACOV – ŽDÍREC N. D. 4:2

Pacovu patřil úvod zápasu. Kubů se prosadil křižnou střelou, centr Stejskala si srazil do vlastní sítě Klupka. Po půlhodině hry převzali iniciativu hosté, ale domácích se do poločasu drželo štěstí. Čalkovský totiž pálil jen do spojnice tyče a břevna, naopak Kubů z trestného kopu zvýšil už na 3:0.

Tlak Ždírce po přestávce přinesl snížení na rozdíl jednoho gólu, ale více už tým z Havlíčkobrodska nedokázal. Naopak v závěru byl za hraní rukou mimo pokutové území vyloučen brankář Vašíček a v poslední minutě zpečetil výhru Pacova po úniku Gavrecký.

Góly: 9. a 45. Kubů, 14. vlastní, 90. Gavrecký – 73. Hanousek, 78. Smejkal. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (89. Vašíček). Diváci: 250. Poločas: 3:0. Pacov: Basík - Stejskal, Praveček, Koller, Přibyl - Váňa, Gavrecký, Zíka (74. Zeman), Jiřík (74. Miskai) – Kubů, Rybčák (67. Jakub Vlach). Ždírec: Vašíček – Pleva (46. Kučera), Klupka, Šnobl, Kysilko - Čalkovský, Carda, Hanousek, Huňáček (79. Havelka) - Sobotka (89. Vymetal), Smejkal. Nejlepší hráči: Gavrecký, Koller – Čalkovský.

TŘEBÍČ B – V. BÍTEŠ 2:2

Hosté se rychle dostali do vedení, když hrubou chybu domácí obrany potrestal Antoš. Třebíčští pak soupeře zatlačili, ale Velká Bíteš mohla zvýšit, když po skrumáži trefila tyč.

Hostitelé se dočkali ve 34. minutě, když brankáře Pelána obstřelil Linhart. V 52. minutě Třebíč z penalty, která byla nařízena za ruku, poslal do vedení Durajka. Pak domácí podnikali brejky do otevřené obrany soupeře, ale nevyužili ani ty největší šance, jako Sedláček, který postupoval sám na gólmana. Hosté čtvrthodiny před koncem vyrovnali Čechem. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, a tak utkání skončilo remízou.

Góly: 34. Linhart, 52. Durajka (PK) – 5. Antoš, 74. Čech. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (75. Smažil). Diváci: 150. Třebíč B: Hradecký – Malý (56. Kresa), Havránek, Kolman, Sedláček (63. Široký) - Linhart, D. Svoboda, Durajka, Smažil - Wiener, Miroslav Řezáč (47. Svoboda). Velká Bíteš: M. Pelán – Vyskočil (48. Klusák), Kopáček, Pohl, O. Loup – Antoš, Dvořák, Buchta, Horký – Čech, Burian. Nejlepší hráči: Sedláček – Burian, Čech.