JEMNICKO - H. BROD 3:2

Domácím nevyšel úvod střetnutí a už po šesti minutách prohrávali. Hostitelé se však zvedli a do přestávky dvěma góly otočili stav utkání. Deset minut po změně stran jemnický mladíček Luboš Morkus zvýšil na 3:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem Jemničtí málem doplatili na sebeuspokojení, v nastaveném čase snížil Provazník.

Góly: 37. Cech, 44. Anděl, 55. Morkus - 6. Háněl, 90. (+1) Provazník. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Jemnicko: Růžička – J. Kincl, Obrdlík, F. Kříž, Štancl - Čech (63. Vaculín), Morkus, Koutný (85. Kříž), Anděl (70. Tobolka) - Krejča, Cech. H. Brod: Chudoba - Ganobjak, Novotný, Háněl, Mišta, Valášek (79. Slanař), Nepovím, D. Bláha, Machala (46. Hejkal), Böhm (60. J. Bláha), Provazník.

BYSTŘICE - M. BUDĚJOVICE 8:1

Bystřice začala trestat nekoncentrovanost hostující obrany hned od začátku. Budějovičtí zadáci nechali svého gólmana Kloudu ve štychu a jím dvě vyražené tvrdé střely novopečeného otce Zdeňka Sklenáře dorazili do sítě König a Horák. Smolař utkání Klouda dochytával zápas se sebezapřením, a to se podepsalo i na jeho výkonu. To dokumentoval Matuškův centr, který si sám srazil do branky.

Hned po změně stran zvýšil bystřické vedení po Zbytovského přihrávce Horák. Poté se Zbytovský z přímého kopu trefil sám. Gólu se dočkal i střídající mladíček Radek Sklenář, který utekl po straně hřiště a z úhlu propálil Kloudu. Bystřický talent pak ještě přihrával Horákovi a další novopečený otec v bystřickém dresu si připsal hattrick.

Hosté bez vstřelené branky neodjeli, po dlouhém nákopu utekl obráncům Veselý a sám před Trávníčkem nezaváhal. Poslední slovo si ovšem vzal střídající Špatka.

Góly: 3. König, 22., 47. a 77. Horák, 41. vlastní Klouda, 65. Zbytovský, 74. R. Sklenář, 88. Špatka - 78. Veselý. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (62. M. Hlávka). Diváci: 150. Poločas: 3:0. Bystřice: Trávníček - König, Veselý (69. Kozáček), Vícha, Mitáš - Zbytovský, Matuška, Horák, Z. Sklenář (81. Špatka) - Holý, Hladík (57. R. Sklenář). M. Budějovice: Klouda - K. Busta, M. Hlávka, Michal, J. Krejčí - Michal Černý, Veselý, Škoda, L. Šplíchal (46. Povolný) - Dušek, J. Šplíchal. Nejlepší hráči: Horák, König, Z. Sklenář.

POLNÁ - HERÁLEC (HB) 0:2

Domácím patřilo prvních deset minut, ve kterých si vytvořili tlak, ale do finální fáze šance neprotlačili. Z ničeho nic tak udeřil Herálec, jmenovitě Mašek, který využil špatného odkopu polenských zadáků a poslal míč do šibenice. Gól domácí zaskočil a do poločasu se hrálo podle not pohyblivějších hostů. Ti ve druhé půlce přežili šance Pártla, Tlačbaby a Kováře a čtvrthodiny před koncem přidali pojistku. Na konci rychlého brejku stál Král, který stvrdil import tří důležitých bodů do Herálce.

Góly: 10. Mašek, 76. Král. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 0:1. Diváci: 500. Poločas: 0:1. Polná: Skočdopole - Urbánek, Frolda, Pártl (76. Körber), Šimek (68. Mezera) - Hlávka, Krčál, Holas (56. Kovář), Gondek - Adamec, Tlačbaba. Herálec (HB): Koubek - Ganobjak, J. Stojan, Paclík, Filipský - Hrala, Pátek (85. Pěnička), Král, Kuchta - Mašek, L. Stojan (68. Komůrka, 90. Vašák). Nejlepší hráči: Filipský, Kuchta, Mašek.

JAROMĚŘICE - N. VES 1:2

Domácí v 10. minutě Dusíkem nastřelili břevno, ale jinak do 35. minuty podali velmi špatný výkon. Toho hosté využili k získání dvoubrankového náskoku. Ten ještě do přestávky stačil zkorigovat jaroměřický Tomáš Kalay. Ve druhém poločase hostitelé zvýšili aktivitu, ovšem smůla je provázela až závěrečného hvizdu, kdy jim vyrovnat nebylo přáno.

„Podali jsem rozdílný výkon. V Třebíči jsme hráli velice dobře a dnes naopak velmi špatně, kdy soupeř předvedl to, co jsme od něj očekávali. Hrál od zadu a bojoval,“ smutnil trenér Jaroměřic Petr Macháček.

Góly: 39. Kalay - 24. Havlík, 34. R. Novotný. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Jaroměřice: Pisk - Kašpar, Brabenec, Musil, Pokorný - Dusík, Novotný, M. Karásek, Vybíral (55. Míča) - Kalay, Paul. N. Ves: P. Novotný - Kubík, Havlík, Zdražil (60. Ondřejka), Krejčí, R. Novotný (84. T. Novotný), Nečas, Starý, Šandera, Bureš, Pokorný. Nejlepší hráči: Havlík, Bureš.

SVĚTLÁ - OKŘÍŠKY 2:0

Světlá byla od začátku aktivní, ale kvůli velkému teplu se nemohla dostat do tempa. I přesto však vstřelila dvě branky. Ve 33. minutě Tůma zatočil trestný kop po faulu na Křikavu do šibenice, ve 44. minutě se pak Křikava protáhl po straně, odcentroval a Rezek hlavou zvýšil na 2:0. Hosté ohrozili Janotu pouze z trestného kopu.

„I když jsme vedli 2:0, nebylo to ono, proto jsem musel o poločase trochu zvýšit hlas,“ řekl světelský šéf lavičky František Polák.
Druhý poločas se nesl ve znamení zahozených šancí. Tlak Světlé se umocnil ještě po vyloučení Malého. Jenže ostrostřelec Křikava si podobně jako Teplan po Štrosově akci vylámal zuby na Fialovi. Okříšky i v deseti nakonec mohly snížit, ale Světlou pro změnu zachránil Janota.

Góly: 33. Tůma, 44. Rezek. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (56. Malý). Diváci: 250. Světlá nad Sázavou: Janota - Halama, Pecha, P. Dvořák - Rezek, Císař, Tůma, Klaus (87. Novotný) - Kříkava, Šmíd (72. Teplan), Závorka (60. Štros). Okříšky: Fiala - Tekal, Netolička (46. Rampír), Široký, Večeřa - Jančok, Dočkal (72. Ryšavý), Malý, Jůza - Kotrba, Valenta (67. Kšír). Nejlepší hráči: Tůma, Císař - Fiala.

VRCHOVINA - HUMPOLEC 2:0

Vrchovina se s bezzubým Humpolcem nepárala a podnikala na jeho branku jeden výpad za druhým. Hned na začátku sice neproměnil Michal sólo na Kříže, ale po půlhodině a stálém tlaku rozhodla zápas pětiminutovka. V ní nejprve Oros našel přihrávkou Smetanu a ten tvrdou střelou otevřel skóre. Poté Smetana centroval před branku a Šustáčkova hlavička se odrazila od obou tyčí a skončila v brance. Ve druhé půli pokračovala Vrchovina v herním náporu, Humpolec se do jediné šance dostal až tři minuty před koncem, ale Metál Hlavoňkovu branku přestřelil.

Góly: 31. Smetana, 36. O. Šustáček. Rozhodčí: Strnad. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Vrchovina: Hlavoněk - O. Poul, Suský, Smetana, Škorpík - K. Skalník (76. Josífek), Oros, L. Michal, Kalich - M. Skalník (84. Mužátko), O. Šustáček (89. Laštovička). Humpolec: Kříž - Hes, Kotek, Pecha (46. Alenka), Černík (23. Štěpán) - Bdžoch (80. Metál), Nermut, Paťha, Kopic - Pícha, Beránek. Nejlepší hráči: Smetana, Kalich - Hes.

V. BÍTEŠ – PELHŘIMOV 0:4

Pelhřimov měl sice územní převahu, ale ke gólům mu pomohly především hrubé chyby domácích. Tu první udělal gólman Šula, který nesmyslně vyběhl za hranici vápna a Krtek ho lehce přehodil a zakončil do prázdné branky. U druhého zásahu chyboval Vyskočil, který špatně přihrál a Liška těsně před pauzou po narážečce do prázdné branky zvýšil pelhřimovské vedení.

Ve druhé půli mohla Bíteš snížit, ale Pokorný sám před brankou minul a Buchtova střela mířila jen do obránce. Na druhé straně namazal Škorpík Liškovi a ten se podruhé zapsal do střelecké listiny. První normální gól, kterému nepředcházela hrubá individuální chyba domácích, dal jedenáct minut před koncem Máca.

Góly: 28. Krtek, 43. a 64. Liška, 79. L. Máca. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. V. Bíteš: Šula – Vyskočil (46. Horký), Pohl, T. Pelán, Blažek – Lesovský, Němec, Antoš, Škorpík (75. Veselý) – Buchta, Pokorný (70. Loup). Pelhřimov: J. Moravec – Smrčka, Kocián, Vacek, Kořínek – Regásek (69. Fišer), Krčil (60. L. Máca), Niederle, Čihák (76. M. Moravec) – Liška, Krtek. Nejlepší hráči: Liška, Krtek, Smrčka.

O zápase Hartvíkovic s juniorkou Třebíče si přečtěte v článku: Nedůraz v útoku stál Hartvíkovice tři body