Blatnice zremizovala zápas v Přibyslavicích

Třebíčsko – Zajímavé výsledky přineslo úvodní kolo okresního přeboru. Přibyslavice třikrát vedly o dva góly, ale zkušení fotbalisté Blatnice dokázali střetnutí nejen zdramatizovat, ale i bodovat. Nerozhodnými výsledky se prezentovali i nováčci. Hartvíkovice remizovaly v Rudíkově a Jemnicko B ve Výčapech.

11.8.2015

V zápase prvního kola okresního přeboru mezi rezervou Náměště-Vícenic a Třebelovicemi (v červeném) to jiskřilo. Rozhodčí Mitáš vyloučil po jednom hráči na každé straně.Foto: Deník/ Jiří Oborný

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B – TŘEBELOVICE 2:3
Utkání rozdílných poločasů začali lépe hosté, kteří měli v úvodním dějství více ze hry a po dvou nevyužitých příležitostech otevřel skóre už v páté minutě Kotačka. Domácím situaci ztížil zbytečným vyloučením Václav Kopuletý, který po odpískaném faulu nakopl protihráče a už po třinácti minutách se poroučel pod sprchy. Třebelovice přesilovku využily v 21. minutě Markem Čurdou a těsně před odchodem do kabin zakončil pohlednou akci Jurka – 0:3.

Hostům se mohlo proti oslabenému soupeři dýchat lépe, jenomže opak byl pravdou. Zkraje druhé půle nezištně z úhlu zamířil na vzdálenější horní roh Nesibovy branky Franěk – 1:3. O dvě minuty později vsítil kontaktní gól domácí Zdeněk Svoboda a bylo zaděláno na pořádném drama. Ovšem ve zbytku zápasu se skóre i přes několik šancí ze strany rezervy Náměště-Vícenic a brejků na opačné straně neměnilo. O vzruch se postarali občas i zbytečně tvrdou hrou a rozmíškami hráči, z čehož vyplynulo i vyloučení třebelovického Navary.
Góly: 48. Franěk, 50. Z. Sobotka – 5. Kotačka, 21. M. Čurda, 44. Jurka. Rozhodčí: Mitáš. ŽK: 1:1. ČK: 1:1 (13. V. Kopuletý – 59. Navara). Diváci: 50. Poločas: 0:3. Náměšť-Vícenice B: Kováč – P. Kopuletý (34. M. Sobotka), Matej, Juřena, Franěk, Vrba, Polák, Z. Sobotka, Jonák, V. Kopuletý, Pospíšil. Třebelovice: Nesiba – M. Čurda (90. Krula), J. Čurda, Kotačka, S. Michal – Navara, Jurka, Marek Máca, Petr Sedlák – Kapko (83. Janíček), Rakušan (66. Sláma).

OKŘÍŠKY B – CHLÍSTOV 2:2
Utkání obměněné rezervy Okříšek a zkušeného týmu Chlístova se hrálo na skvěle připraveném trávníku a v tropických teplotách. Lépe do zápasu vstoupili hosté, když nejprve skóroval Svoboda a krátce po něm i nová posila z Třebenic Kocmánek.

Za tohoto stavu mohl Chlístov přidat několikrát pojistku, ale zejména Lukáš Rygl pálil slepými. Dokázal zazdít i nájezd s dalšími dvěma spoluhráči na skvěle chytajícího Syrového, který byl jednoznačně mužem utkání. Chvíli poté už o sobě ale dali vědět domácí. Ve 36. minutě si udělal Dokulil z protihráčů slalomové tyčky a pohodlně dopravil balon do branky.

Ve druhém poločase hostitelé ožili, a to zejména díky střídajícímu Rampírovi, který našel útočníka Vostala, a ten střelou z 25 metrů do šibenice nedal Belvončíkovi šanci. Okříšky se snažily překlopit misky vah na svoji stranu, ovšem proti byla pozorná obrana soupeře. Pokusy hostů naopak končily na gólmanovi Syrovém, a tak se body dělily.
Góly: 36. Dokulil, 49. Vostal – 10. Svoboda, 20. Kocmánek. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Okříšky B: Syrový – Binka, Jeřábek, Večeřa, Novotný (46. Mašek) – Vostal, R. Ryšavý (77. Ferdan), Ježek, Kšír – Salát (46. Rampír), Dokulil. Chlístov: Belvončík – Uhlíř, Hrbáček, Ježek, Pokorný – T. Kuchařík (46. Valíček), Ferdan, M. Rygl, Kocmánek – L. Rygl, Svoboda (80. Brestovský).

PŘIBYSLAVICE – BLATNICE 4:4
Již v deváté minutě vedli domácí 2:0. Diktovali tempo, byli lepší a nezdálo se, že by mohlo být k vidění drama. Hosté však v polovině poločasu snížili, ale minutu na to kontroval svým druhým gólem Hruška. Přibyslavice tak vedly znovu o dvě branky. Blatnice však po chybě obrany snížila Doležalem a do kabin šli hostitelé s těsným náskokem. Když krátce po změně stran vymetl šibenici Holíkovy branky

Hruška a završil hattrick, drama nikdo nečekal. Hosté, i přestože v průběhu zápasu prohrávali o dvě branky třikrát, začali za stavu 4:2 pro domácí bojovat. Najednou byli rychlejší a pohyblivější, čímž donutili přibyslavickou obranu k chybám, které Trnka a Sova dokázali využít a utkání tak zremizovat.
Góly: 6., 23. a 54. Hruška, 9. Kolman – 22. Lojka, 28. Doležal, 60. M. Trnka, 81. Sova. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 3:2. Přibyslavice: Svoboda – Čejka (75. Štveráček), M. Karafiát, Carda, Skrobikowski, Veselý, Palát, Samek, Kolman (50. John), Hruška, Škorpík (65. J. Karafiát). Blatnice: Holík – Chrásta (65. J. Trnka), Doležal, Tomšíček (75. Šabatka), Lojka, Buďa, Šimek, Sova, Kratochvíl, Cech, M. Trnka.

VÝČAPY – JEMNICKO B 2:2
V souboji loňského vicemistra soutěže s nováčkem okresního přeboru byli od začátku lepší domácí, kteří si vytvářeli územní převahu. Bylo to ale rezervní mužstvo Jemnicka, kdo skóroval jako první. V 16. minutě se z rohového kopu trefil po zaváhání brankáře Krátkého hostující Jan Kříž. Domácí ale od své aktivity neupustili a vytvářeli si řadu slibných šancí, ovšem bez gólového efektu. Před poločasem udeřilo znovu na druhé straně. Po nařízeném pokutovém kopu se z dorážky trefil opět Kříž.

Hostitelům se však povedlo srovnat. Nejprve se prosadil čtvrthodiny před koncem utkání střídající Tomáš Matoušek a těsně před závěrečným hvizdem zařídil remízu další střídající výčapský hráč Pecka. „Musím uznat, že domácí byli po celý zápas lepší a dělali nám svou kombinací velké problémy. V prvním poločase jsme ustáli přibližně pět velkých příležitostí. V 60. minutě se nám navíc zranil Kříž a nebyli jsme schopni podržet balón. Bod z tohoto utkání je pro nás ziskem," hodnotí trenér rezervy Jemnicka Martin Kincl.
Góly: 75. T. Matoušek, 90. Pecka – 16. a 43. Jan Kříž. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Výčapy: Krátký – Dolák, Nikrmajer, T. Kuchera (46. Macek), Šimeček, J. Jeleček, Pecka, Matěj Semerád, L. Jeleček (46. Pecka), Loucký (46. T. Matoušek), Martin Semerád (59. D. Matoušek). Jemnicko B: Růžička – Kopr, Trávníček, Křivánek, Niederhofer, Sevelda, Kříž (59. Nechvátal), Nevrkla, Tesař (71. Nikrmajer), Hošek, Svoboda (46. Komenda).

STAŘEČ – JAKUBOV 2:4
Domácím vyšel začátek střetnutí a už v deváté minutě rozvlnil síť Bříza. Jakubovští se ovšem nenechali zahanbit a v 17. minutě srovnal po nahrávce z levé strany Dvořák. O dvě minuty později se nejvýše vyšrouboval Tomáš Vrbka a hlavou poslal hosty do vedení. Ve 41. minutě mohla Stařeč srovnat z penalty, kterou ale Vodička neproměnil. V 53. minutě Jakubov zvýšil na rozdíl dvou branek zásluhou Veselského. V 65. minutě se radovali i domácí, když vykřesal jiskřičku naděje kontaktním gólem Kaňka. Jenomže na konečných 2:4 upravil v 71. minutě z pokutového kopu Tomáš Vrbka.
Góly: 9. Bříza, 65. Kaňka – 17. Dvořák, 19. a 71. T. Vrbka, 53. Veselský. Rozhodčí: R. Kudlík. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Stařeč: Obůrka – Smejkal, Kaňka, Lauš, Vodička, Kašiar (80. Bartušek), Pysk (73. Stonáček), Zejda, Jahoda (37. Krist), Pislcajk, Bříza (82. Petrilák). Jakubov: Klíma – J. Vrbka, Pacas, Kafka, Urbánek – Dvořák (90. Chalupa), Stehlík (39. Pavela), Říha, Veselský – Kosmák, T. Vrbka.

RUDÍKOV-TRNAVA – HARTVÍKOVICE 1:1
Do první šance útočného zápasu se dostali domácí. První poločas nabídl příležitosti na obou stranách. Více možností ke skórování měl Rudíkov, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Druhý poločas začali aktivněji hosté, kteří měli po chybě soupeře před vlastním vápnem výhodu rychlého protiútoku, ale výtečný zákrokHrazdíry gólu zabránil.

Hartvíkovice se dočkaly v 64. minutě. Záviška umístil trestný kop za hranicí velkého vápna mimo dosah Hrazdíry. Radost nováčka soutěže neměla dlouhého trvání. V 71. minutě zatáhl míč po levém křídle Jaša, poslal centr do vápna, který brankář Chalupa podběhl a Komínek měl snadnou úlohu – 1:1. Od této chvíle už útočili jen domácí, kteří si vytvořili i šance. Vítězný gól měl na hlavě M. Mikyska, ale ani jedna z jeho hlaviček se mezi tři tyče nevešla. Neujalo se ani přečíslení Rudíkova tři na dva, k zakončení se odhodlal Jaša, ale jeho střelu Chalupa chytil.
Góly: 71. Komínek – 64. Záviška. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Rudíkov-Trnava: Hrazdíra – Partl, Nožička, Salák, M. Mikyska, Šula (65. Pažourek), Komínek (77. Trnka), Večeřa, Mejzlík (57. Jaša), Z. Skryja (46. L. Mikyska), M. Skryja. Hartvíkovice: Chalupa – Melkes (80. Rous), J. Sýkora, Kafka, M. Sýkora – Horký, Michal Kopuletý, Malý (46. Hadraba), Záviška, D. Kopuletý – Martin Kopuletý (67. Outulný).

STUDENEC – ROKYTNICE 4:1
Duel někdejších soupeřů v I. B třídě začal lépe pro hosty, kteří se také ujali vedení Syrovým. Pak se vyrovnala hra i skóre, když stanovil poločasový výsledek šest minut před pauzou Petr Dufek. Utkání ovlivnilo ve druhém poločase vyloučení brankáře Širokého po faulu na Jiřího Strnada. Od té chvíle převzal taktovku Studenec, který využil početní výhodu už po pěti minutách vedoucí brankou Vrby.

Hostitelé pak měli zápas pod kontrolou a přidali další dvě trefy. „Ze začátku jsme se trápili, až po dvaceti minutách jsme vyrovnali hru. Pak nám pomohlo vyloučení hostujícího brankáře. Jsme rádi, že se nám první zápas v sezoně podařilo vyhrát," hodnotí studenecký trenér Josef Čonka.
Góly: 39. P. Dufek, 58. Vrba, 67. Holoubek, 70. J. Strnad – 16. Syrový. Rozhodčí: Klein. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (53. Široký) Diváci: 80. Poločas: 1:1. Studenec: Pěnčík – P. Strnad, Tretera, M. Dufek – Vrba, Holoubek, Nováček (46. Nejedlý), P. Dufek (77. Komárek), M. Mrňa – J. Strnad, K. Mrňa. Rokytnice: Široký – J. Hakl, Kašpar, R. Sochna, Dalecký – Křeček (69. Šulc), L. Hakl (46. Ferkl), Syrový, Bartejs (59. Polovčík), Vahila – Jičínský.

11.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nové Syrovice (v bílém) oplatily juniorce HFK Třebíč osmigólový debakl z loňska.
8

Náměšť s Herálcem doplatila na neproměňování šancí

Zápas letošního nováčka I. B třídy ze Starče (v modrém) s loňským z Hartvíkovic rozhodl jediný gól.