Pelhřimov ve Velkém Meziříčí potvrdil skvělou jarní pohodu a rozstřílel tým odcházejícího trenéra Volfa. Za jistých okolností mohl ještě pomýšlet na vítězství ve skupině, ale to se nestalo.

O vítězi nakonec rozhodlo až třetí kritérium. Při bodové rovnosti a shodných vzájemných zápasech hrálo do karet Rosicím lepší skóre. Druhé místo patří Otrokovicím.

V. MEZIŘÍČÍ – PELHŘIMOV 0:4
Utkání posledního kola jarní části předznamenala nečekaně smutná zpráva. Při výkonu pracovních povinností tragicky zahynul bývalý vynikající fotbalista Petr Mucha, jenž působil ve Velkém Meziříčí a později ve Velké Bíteši. Jeho památku uctili všichni přítomní minutou ticha. Loučící se trenér Milan Volf musel i kvůli této události řešit několik absencí.

Domácí přesto vstoupili do zápasu aktivněji, ale dopláceli na velkou jarní bolest, a to proměňování šancí. Po dobrém zákroku Invalda nastartovala domácí záloha protiútok pasem na Jaroše, který ve vápně vyslal do čisté gólovky osamoceného Berana, jenž ale nepochopitelně nedal.

„Vlasta Beran ukázal všem přítomným divákům, proč jsme na jaře nemohli pomýšlet na bodový zisk, když branku nevstřelil Jirka Jaroš. V tisíciprocentní šanci totiž ani nezakončil,“ pokrčil rameny domácí kouč Milan Volf.

Jak se trestají brejky, naopak ukázal hostující Liška a nebýt Invalda, mohlo to být hned v zápětí už 0:2. Ve zbytku prvního dějství měli domácí míč častěji na kopačkách, ale ve velkém vápně byli zcela bezzubí.

Ve druhém dějství se Meziříčí ještě pokoušelo o vyrovnání, ale když v síti neskončil ani pohledný volej Zdeňka Večeři, rozhodl Pelhřimov o svém vítězství dalším rychlým protiútokem, na jejímž konci stál Průcha. Meziříčští se s tímto stavem už nedokázali vyrovnat a soupeř svůj náskok pohodlně zvýšil až na konečných 0:4.

Góly: 12. a 66. Liška, 60. Průcha, 63. Krtek. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:2. Diváci: 280. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: Invald (57. Kruba) – Dufek, Večeřa, Hort, J. Krejčí – Bouček, L. Němec, Pokorný, Veselý – Beran (70. Ďurica), Jaroš (46. Berka). Pelhřimov: Moravec – Smrčka, Benda, Kocián, Naniaš – Málek, Máca (46. Průcha), Čihák (76. Sládok), Krtek – Liška, Klofáč.

ŽĎÁR N. S. – TŘEBÍČ 3:1
Odčinit ostudu z Hodonína a co nejvíce potěšit hrstku promoklých diváků. Hlavní cíle domácích fotbalistů se začaly naplňovat už ve 2. minutě, kdy útočník Zedníček obešel brankáře a zasunul do prázdné branky. Dokonale tak potvrdil svou pověst kanonýra, když se trefil i ve svém druhém letošním divizním startu.

Rychlé vedení Žďáru hosty vyprovokovalo k ofenzivnějšímu pojetí a hrálo se nahoru dolu. Z mírné herní převahy Třebíče pramenily dvě vážnější šance, při kterých se skvěle vytáhl domácí brankář Pometlo. Do několika příležitostí se dostali i Žďárští, ale zvýšit svůj náskok se snažili marně.

Bezstarostný fotbal pokračoval i ve druhé půli. Po hodině hry využil Chmelík zaváhání obrany a překonal Beera podruhé. Svým devatenáctým gólem v sezoně se Zdeněk Chmelík dotáhl v tabulce střelců na prvního Petra Malatu z Rosic.

V 73. minutě se po akci Zedníčka s Chmelíkem dostal k dorážce Bureš a bylo to 3:0. Třebíč se v závěru snažila o zkorigování výsledku, což se jí podařilo nádhernou ranou Chalupy, jenž se trefil z osmadvaceti metrů nechytatelně do šibenice. V poslední minutě se navíc řítil sám na branku Válek, ale v rozhodujícím okamžiku nastřelil pouze nohy vyběhnuvšího Pometla.

„Jsme rádi, že jsme odčinili ten debakl z Hodonína. Na rozdíl od Třebíče jsme dnes dokázali svoje šance proměňovat, takže jsme asi vyhráli zaslouženě,“ těšil žďárského trenéra Petra Nedvěda důstojný konec sezony.

Góly: 2. Zedníček, 58. Chmelík, 73. Bureš – 88. Chalupa. Rozhodčí: Chabiča. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pometlo – Mašek, Šindelka, Štursa (73. Havlík), Vomela – Bureš, Heide, Bratšovský, Machatka – Chmelík, Zedníček. Třebíč: Beer – Svoboda, Komínek, Havránek (70. Kyzlink), Chalupa – Pacholík, Chlup, Linhart, Čermák – Pacák (79. Malý), Durda (62. Válek).

ROSICE – VRCHOVINA 2:0
Do zápasu nastupovali domácí hráči s vědomím, že pokud první Otrokovice zaváhají v sestupem ohroženém Blansku, mají šanci na postup do MSFL.

Utkání začalo ve svižném tempu a po úvodních šancích na obou stranách převzala Vrchovina aktivitu. Hrála kombinační fotbal a díky přesnějším přihrávkám se dostávala do okolí domácí šestnáctky, odkud střílela nebo zkoušela najít skulinu v domácí defenzivě centrem.
Rosice se prezentovaly nepřesným fotbalem a snažily se spíše o rychlé protiútoky. Domácí svoji snahu zvýšili až v poslední desetiminutovce, za což byli odměněni úvodní brankou Šustra.

Po změně stran se hra vyrovnala. Hosté ve snaze o vstřelení branky otevírali zadní vrátka, z čehož pramenila celá řada protiútoků, které končily bezúspěšně. Definitivní pojistku tak přidal až v 85. minutě Šustr, jenž využil hrubou chybu střídajícího gólmana Vítka, který s míčem u nohy mimo šestnáctku upadl a osamocený střelec první branky doběhl s míčem mezi tři tyče.

Čtyři sta dvacet diváků posléze společně s hráči netrpělivě čekalo na výsledek z Blanska, po jehož zjištění odstartovaly v Rosicích postupové oslavy.

Góly: 40. a 85. Šustr. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 3:2. Diváci: 420. Poločas: 1:0. Vrchovina: P. Skryja (46. Vítek) – Kalich, J. Skryja, L. Smetana, Burian – Šandera (53. Josífek), Wolker, Kolařík (65. Polnický), M. Skalník – Buchta, K. Skalník.
Ostatní výsledky 30. kola: Bystrc – Tasovice 1:7, Blansko – Otrokovice 0:0, Konice – Uherský Brod 2:3, Napajedla – Hodonín 1:0, Vyškov – Sparta Brno 1:0.