Hartvíkovice přestřílely dorost

Vysočina - Fotbalové přípravy v kraji se pomalu rozbíhají. První větší porce zápasů výraznější překvapení nepřineslo. Asi největší pozornost se upínala na duel Jihlavy B proti diviznímu Velkému Meziříčí. Účastník MSFL ovšem potvrdil roli favorita a gólem dorostence Luďka Procházky zvítězil nejtěsnějším rozdílem.

21.1.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Archív

JIHLAVA B – V. MEZIŘÍČÍ 1:0

V první půlce měla optickou převahu jihlavská juniorka, ale její ofenzivní akce brzdily nepřesnosti. „Hrnuli jsme to před sebou, ale v řešení situací jsme byli neškodní,“ potvrzuje trenér Jihlavy Roman Kučera.

Před brankou hostů se prosadil až po změně stran Luděk Procházka, který střelou na zadní tyč nedal Invaldovi šanci. Osmělovat se pak začalo i Meziříčí. Hlavoněk byl ale pokaždé na svém místě. Dobře postavenou měl jihlavský gólman i brankovou konstrukci, na kterou hosté v závěru dvakrát zahráli.
„Bylo to vyrovnané utkání, které neurovnanou hrou odpovídalo začátku přípravného období a my ho odehráli v hodně okleštěné sestavě,“ doplňuje Kučera. „Meziříčí mě ale potěšilo. Určitě šlo herně nahoru.“

Gól: 55. L. Procházka. Poločas 0:0. Jiihlava B: Žejdlík (46. Hlavoněk) – Hříbek, Kříž, Nešpor, Bartoš – Benda, Bureš, Wasserbauer, Netrda – L. Procházka, Borovský. V. Meziříčí: Invald - Z. Mucha, Galia, P. Mucha, Krejčí – T. Dvořák (46. Netolický), Průša, F. Pokorný, Němec, Loup ( 68. Souček) – Staněk (58. Kratochvíl).

TŘEBÍČ - ZNOJMO 0:1

Třetiligové Znojmo sice potvrdilo roli favorita, ale mělo na mále. Dvě minuty před koncem totiž Radek Durda zahodil tisíciprocentní šanci na vyrovnání, když z malého vápna netrefil branku.

„Byl jsem až překvapený, že jsme od začátku zápasu hráli se Znojmem v podstatě vyrovnanou partii. I když nám chybělo sedm hráčů ze základního kádru,“ podotkl třebíčský kouč Karel Kolesa.
Jediný a rozhodující gól padl v prvním poločase. Nepříjemný střílený centr do vápna sice Koubek vyrazil, ale pouze do dobíhajícího Minarecha, od kterého se míč dokutálel do branky.
„Byla to chyba na pravé straně hřiště, kde jsme nechali hráče nebezpečně odcentrovat. Znojmo pak využilo závar,“ dodal Kolesa.

Gól: 26. Minarech. Poločas: 0:1. Třebíč: Koubek - Brabenec (41. Ošmera), Vejmelka, Kopeček, Václavek (41. Venhoda) - Flekal, Durajka, Koníř, Smažil - Durda, Rygl (53. Tůma).

BENEŠOV - H. BROD 1:2

Fotbalisté Havlíčkova Brodu v dalším přípravném utkání zvítězili v Benešově 1:2. „Kvalitativně šlo určitě o lepší zápas, než byl ten předchozí,“ hodnotí trenér Brodu Josef Soural. „Hlavní je, že jsme vyzkoušeli hodně kluků a po herní stránce jsem už daleko optimističtější,“ uzavírá.

Góly Havlíčkova Brodu: 16. Maroši, 84. Zeman. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Holcman – Pertl, Háněl (46. Bláha), Rusler, Végh(46. Mišta) – Maroši, Tůma, Novotný, Mareš – Zimprich (60. Zeman), Balaščák(46. Ganobjak).

HUMPOLEC - POHLED 5:0

Humpolec v zápase Bernard cupu potvrdil roli favorita. Pohled, který hraje I. B třídu, zaostával ve všech směrech. Poločasový tříbrankový náskok zajistil dvěma brankami obránce Černík, kterého doplnil mladík Štěpán.
Ve druhé půli už jen Svoboda s Jíšou pojistili vedení a upravili výsledek na konečných 5:0.
Góly: 5. a 22. Černík, 12. Štěpán, 57. Svoboda, 64. Jíša. Rozhodčí: Nádvorník. Poločas: 3:0. Humpolec: Kříž - Alenka, Kopic, P. Svoboda - Schmiedel, Černík, Pícha (14. Kotek), Novák (46. Paťha) - Jíša, Štěpán, Nenadál.

JIHLAVA DOR. - HARTVÍKOVICE 4:5

Divoká přestřelka s ještě divočejším koncem. Jinak se utkání ligového dorostu Jihlavy a exdivizních Hartvíkovic nazvat nedá. Hosté si sice během zápasu vytvořili několik slibných šancí, ale v koncovce byli úspěšnější především jihlavští mladíci. Ti ještě sedm minut před koncem také vedli 4:2. Pak ale nastal v jejich defenzivě totální kolaps.
Vítězný gól Hartvíkovic vstřelil v nastaveném čase ruský útočník Abip Konedarev, který je u týmu od Dalešické přehrady na zkoušce ze třetiligového Znojma.

Góly : Tecl 2, Vydra, Leligdon - Mičko, Neumann, Ostrý, Zedníček, 90. Konedarev. Rozhodčí: Pojezný. Poločas: 2:2. Jihlava: Matiášek (46. J. Procházka) – Bambula, V. Černý, Raška, Štancl – Pikl, Šandera, Leligdon, Dobrovolný – Tecl, Vydra. Hartvíkovice: Chalupa (46. Moczár) - Mlateček (46. Zedníček), Vodička, Chládek, Kašpar (46. Záviška) - Mičko (46. Velizar), Bdžoch (46. Ostrý), Hošek, Maška (65. Mičko) - Neumann, Konedarev.

21.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

Začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.