BUDIŠOV-NÁRAMEČ – JEMNICKO 0:0

Hosté byli maličko fotbalovějším týmem, ale v prvním poločase hrály prim obrany. V zápase plném osobních soubojů to měli ofenzivní hráči velmi těžké. Do jediné velké šance se dostal těsně před koncem poločasu Barák, ale po samostatném úniku Kopečka nepřekonal. Vzápětí pak ještě měl plné ruce práce po nepříliš taktické malé domů gólman Bajer.

Po změně stran zajímavějších momentů v nervózním zápase přibylo. Dvakrát mířil vedle Tobolka, na druhé straně neměl seřízená mířidla ani K. Nováček. Ten pak po hodině hry trefil z trestného kopu břevno, stejnou mincí pak odpověděl o deset minut později Novák. Derby tak skončilo asi spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 3:0. Diváci: 80. Budišov-Nárameč: Bajer – Pavlatovský, Mucha, Kozuň, Pavelec – Votoupal (61. Doležal), Molnár – Rygl, Barák, T. Nováček – K. Nováček (90. Večeřa). Jemnicko: Kopeček – Niederhofer, Svěrák, Novák, Kincl – Křivánek, Vacuška – Menčík, Koutný, Axman (33. O. Tesař) – Tobolka (85. Mašát).

KOUTY – NOVÉ SYROVICE 1:1

Hosté potřebují v boji o záchranu jako sůl a jeden hodně překvapivý si odvezli ze hřiště favorita. Všechno podstatné se událo v první čtvrthodince. Nejdříve v 8. minutě Kouty profitovaly ze střelecké vybavenosti Miloše Neumanna, o pět minut později však vyrovnal Pavel Jenerál. Potom už diváci jen viděli trápení třetího týmu tabulky, další gól už nepadl.

Góly: 8. Neumann – 13. Jenerál. Rozhodčí: Hanzl, ŽK: 0:0. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Kouty: Stýblo – Hrůza, Růžička, Paiskr, Nestrojil – Havelka, Parma, Roušar, Semrád – Neumann, Coufal. Nové Syrovice: Novák – Růžička, Toman, Chalupa, Janoušek – Vlček (90. Procházka), M. Sosnar, Houserek, Dubský (90. Nejerál) – Filipský, Jenerál (75. Svoboda).

ŠEBKOVICE – RAPOTICE 4:2

Od začátku tohoto utkání byli hosté více na míči, ale domácí byli produktivní. Během úvodní půlhodinky dal směr průběžnému výsledku dvěma góly šebkovický Novotný, k němuž se ještě přidal Prokeš proměněnou penaltou. Slibný tříbrankový vydržel pouhé dvě minuty, pak se totiž z přímého kopu z poza šestnáctky nemýlil rapotický Laš a utnul tak Šebkovicím takřka 800 minutovou šňůru bez obdržené branky.

Po změně stran si začaly Šebkovičtí vytvářet tutovky, do kterých je hosté pouštěli svými chybami, ale zakončení postrádalo přesnost. Nicméně v 63.minutě dovršil hattrick Milan Novotný a zdálo se být rozhodnuto. Rapotice ovšem o deset minut později z tehdy ojedinělé šance snížili na opět rozdíl dvou branek a to je znovu nakoplo. Dál už ale s výsledkem nic neudělaly a tak využily Šebkovice dokonale domácího prostředí k plnému bodovému zisku.

Góly: 15., 30., 63. Novotný, 34. Prokeš (PK) – 36. Laš, 74. Stér. Rozhodčí: Kůrka, ŽK: 1:5. Diváci: 104. Poločas: 3:1. Šebkovice: Klubal – Netík, Z. Karásek, D. Karásek, Dvořák – Večeřa, Busta, Prokeš, Roupec – Přibil (89. Němec), Novotný (87. Bílek). Rapotice: Ješina – Švarc, Dobeš, Valsa, Stér – Němec, M. Sobotka, Milan Laš, P. Sobotka – Císař, Dvořáček (87. Šmarda).

ŽĎÁR B – ŽELETAVA 4:0

Od úvodního až do závěrečného hvizdu měli hráči rezervy FC Žďas utkání jasně pod kontrolou. Po několika náznacích udeřili domácí ve 37. minutě, Zdeněk Peňáz zahrával rohový kop, který po zaváhání gólmana Želetavy skončil za jeho zády – 1:0. Hned v úvodní minutě druhé půle Sláma ideálně našel Potockého, ten z hranice velkého vápna zvýšil na rozdíl dvou branek. Další branky pak přišly až v závěru zápasu, kdy se prosadili střídající hráči. V 78. minutě Lukáš prošel po pravé lajně, přihrál na volného Hartla, jehož přízemní střela zaplula do sítě branky hostů – 3:0. O čtyři minuty později se uvolnil Hartl, jeho nahrávka přes celé vápno našla Blažíčka, který uzavřel skóre sobotního zápasu.

Góly: 37. Z. Peňáz, 46. Potocký, 78. Hartl, 82. Blažíček. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Želetava: Tománek – T. Trnka, Vladeka, Šrutka, Malík – Michal Vrbka, Čurda (52. Cvak), Ondráček, Janiček – Šindelář (85. Baloun), Vicenik.

MORAVEC – DUKOVANY 1:4

Domácím se podařil vstup do zápasu, kdy aktivním presinkem soupeře donutili k chybám, bohužel bez gólového efektu. Ve 28. minutě pak Petr Černý smolně fauloval hráče hostů a Koníř z penalty otevřel skóre zápasu. Ve druhé půli se Moravec snažil hráče Dukovan neustále napadat, jenže v 71. minutě gólman Petr Kudiovský neudržel balon, musel faulovat a z dalšího pokutového kopu zvýšil na 0:2 Viklický. Už na rozdíl tří branek pak přidal Jacko, hned za dvě minuty byl ale ve velkém čtverci hostů faulován Juračka a sám ze třetí penalty v zápase korigoval na 1:3. Jakékoliv naděje hráčů Moravce na příznivý výsledek však okamžitě utnul Blatný.

Góly: 82. Juračka (PK) – 28. Koníř (PK), 71. Viklický (PK), 80. Jacko, 83. Blatný. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:2. Diváci: 223. Poločas: 0:1. Dukovany: Křišťál – Viklický, Kunc, Prokeš, Sedláček, Koníř, M. Fojtášek (86. Traxler), Jacko (88. Číhal), Černý (83. Hrubeš), Blatný, Jašek.

N. MĚSTO B – TŘEBÍČ B 4:0

Cestu ke třem bodům narýsoval juniorce Vrchoviny útočník Vopršal, který vstřelil do osmé minuty dvě branky. Na rozdíl tří gólů pak zvýšil Duda, po změně stran dal definitivu na tři body pro domácí Blažíček.

Góly: 5. a 8. Vopršal, 23. Duda, 50. Blažíček. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Třebíč B: Šplíchal – J. Uličný, Hrbáček, Pecka, O. Uličný, Maleta, Durda, Lorenc, Renát, V. Bence, Staněk.